Neratov a dobrovolníci hradecké charity již patří k sobě

Neratov a dobrovolníci hradecké charity již patří k sobě

Letos na jaře již podruhé vyrazili dobrovolníci hradecké Oblastní charity do malebné vesničky Neratov. Tentokrát se přidala i početná skupinka misionářů.kruh dobrovolníků hradecké Oblastní charity

Pracovalo se na dvě party. Dobrovolníci z Kruhu dobrovolníků  zůstali v Neratově a misionáři z Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů pracovali nedalekých Bartošovicích v Orlických horách, kde má Sdružení Neratdobrovolníci Kruhu dobrovolníkůov také své aktivity.

Počasí bylo spíše aprílové. V Neratově pršelo téměř celé dopoledne, v  pět kilometrů vzdálených Bartošovicích svítilo celý den slunko.

Pracovali jsme obě skupiny venku, obílila se hospoda, natíralo se koncertní jeviště, natíraly se se informační  cedule, hodně se kopalo,pomáhalo se v zahradnické dílně, boural se  přístřešek u bývalého obchůdku.... 

 

dobrovolníci Kruhu dobrovolníků

dobrovolníci Kruhu dobrovolníků

dobrovolníci Kruhu dobrovolníků

 

 

 

 

 

V Bartošovicích se budovala nová ohrada pro ovce, mýtil les a pálily větve...

K výbornému obědu jsme se sešli společně všichni a bydobrovolníci Kruhu dobrovolníkůldobrovolníci Kruhu dobrovolníkůo příjemné vidět, kolik úžasných lidí je ochotných ve svém volnu vyjet z domova a zdarma celý den pracovat.

Kus práce se opět udělalo, s tím tam hradečtí dobrovolníci jezdí, I tentokrát si kromě dobré pocitu odvezli i úsměv na rtech díky přátelské a pohodové atmosféře, která k Neratovu neodmyslitelně patří..

 

Díky vám všem.