Klavírní koncert pro děti a maminky z azylového domu na Pouchově

Klavírní koncert pro děti a maminky z azylového domu na Pouchově

V úterý 5. září se v Domově pro matky s dětmi Domov pro maminky s dětmiuskutečnil klavírní koncert Vojtěcha Pango Záměčníka. Byla to již druhá zastávka tohoto mladého umělce v azylovém domě. Svými melodiemi potěšil všechny přítomné.

Přípravy na tuto slavnostní událost byly veliké. V azylovém domě se peklo a chystalo pohoštění pro maminky s dětmi i hosty, kteří na koncert také přišli.

Šedesát minut s krásnými, něžnými tóny, inspirovanými přírodou Nového Zélandu bylo příjemným uměleckým zážitkem pro všechny. Ve společenské místnosti Domova pro maminky s dětmi se sešli maminky s dětmi, pracovníci OCH HK a dobrovolníci. Azylový dům navštívila také Ing. Aneta Maclová, náměstkyně primátora statutárního města Hradec Králové a dloholetá podporovatelka PhDr. Eva Zálešáková, členka Rady charity OCH HK.

koncert Vojtěcha Bango Zámečníka v Domově pro matky s dětmiVojtěch Pango Zámečník měl veliký úspěch. Možná tóny hudby, které improvizovaně skládal přímo na místě, daly alespoň na chvíli maminkám zapomenout na složitou situaci, kterou každá v azyovém domě prožívá. 

Koncert byl opět jednou z dalších velmi povedených akcí, kdy lidskost týmu pracovníků Domova pro maminky s dětmi, laskavost a porozumění, přirozeně provázely celé odpoledne.

koncert Vojtěcha Bango Zámečníka v Domově pro matky s dětmikoncert Vojtěcha Bango Zámečníka v Domově pro matky s dětmi

Domov pro matky s dětmi pomáhá matkám nebo otcům s dětmi v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení. Zařízení s 64 lůžky funguje již od roku 2002 a patří k největším v České republice. Za patnáct let jeho činnosti zde našlo přechodný domov, porozuměmí a bezpěčí než 2 500 osob. V roce 2016 zde žilo 58 maminek, dva tatínkové a 101 dětí.

Děkujeme za finanční podporu z projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV“, financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

EF

logo charita

 

KOMU A JAK POMÁHÁME - zde naleznete kompletní přehled všech služeb Oblastní charity HK. 

 

 

 

.

Podpořte nás
 

 

    Pomozte nám

 být na blízku umírajícím lidem v posledních chvílích jejich života

 Staňte se členy klubu

 

Přátelé Domácí hospicové péče Oblastní charity Hradec Králové

 

Roční platba 1 800 Kč/150 Kč měsíčně zajistí domácí hospicovou péči pro jednoho pacienta na jeden den.

 

   přihláška do klubu

přátelé Domácí hospicové péče oblastní charity Hradec Králové

 
 

Darujte DMS

Podpořte nás  - zašlete z vašeho telefonu dárcovskou SMS

 

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč

OCH HK obdrží 29, 59 nebo 89 Kč

 

 

  DMS CHARITAHK 30

  DMS CHARITAHK 60

  DMS CHARITAHK 90

 

 

tel. číslo  87 777 

 

Více na www.darcovskasms.cz

Děkujeme.