Benefiční divadlení představení Srpen v zemi indiánů

Benefiční divadlení představení Srpen v zemi indiánů

Oblastní charita Hradec Králové zve na benefiční představení Srpen v zemi indiánů, které se koná ve středu 23. dubna od 19.30 hodin v Divadle Jesličky Josefa Tejkla.

Místo: Divadlo Josefa Tejkla Jesličky
Termín: 23. 4. 2018, 19:30
Kategorie: Akce pro dobrovolníky, Akce pro veřejnost

Výtěžek podpoří péči o nevyléčitelné nemocné lidi, kteří chtějí dožít poslední dny života doma, s blízkými. Vstupné dobrovolné.

 

Strhující drama jedné rodiny. Silný příběh o kolapsu hodnot, o zoufalé snaze udržet vztahy nad vodou, o krutosti lásky, marném úsilí vychovat děti, o starých vinách a velké úzkosti ze života…

„Srpen... tvůj měsíc. Kobylky řádí. Letní žalm se změnil v letní hněv. Tam venku je teprve srpen. Tady uvnitř... kdo ví?“

Hra August: Osage County získala Pulitzerovu cenu za rok 2008 a byl podle ní natočen film Blízko od sebe, který získal dvě nominace na Oscary pro Meryl Streep a Julii Roberts v hlavních rolích.

Hrdinou Lettsovy tragikomedie je středostavovská rodina s fatálně poškozenými vztahy a zátěží po léta skrývaných traumat, která se sejde po smrti otce, uznávaného profesora a úspěšného básníka, ale také alkoholika – a sebevraha.

Jeho žena je závislá na lécích a vlastní schopnosti ničit vše kolem sebe.

Do domu se sjíždějí jejich dospělé dcery s partnery a pusté sídlo na americkém Středozápadě se tak stane dějištěm rodinného dramatu, kořeněného však notnou dávkou sarkastického humoru. Všichni členové tohoto klanu se před našima očima musí vyrovnat nejen s vlastními jizvami a prohrami, ale i touhou po lásce a štěstí, rodinná tajemství postupně vycházejí najevo, venku je dusný srpen, a vše sleduje mlčenlivá indiánská hospodyně Johnna….

V brilantně napsané konverzaci se všechny závislosti, sexuální frustrace a zranění duše vyjevují postupně, zakrývané sebe nebo druhé zraňujícími narážkami a dost černými vtipy.

Humor Lettsovy hry, která baví i svou drsnou ironií, nemusí být pro každého. To, jak se zde líčí alkoholické či narkomanské excesy a zpackané životy však dává ostřeji vyniknout jejich komickým nebo groteskním rysům.

Děj se odehrává v srpnu 2007 ve velkém venkovském domě nedaleko města Pawhuska, centra okresu Osage ve státě Oklahoma a zároveň hlavního města indiánů stejnojmenného kmene, asi 60 mil (100 km) severozápadně od Tulsy, Oklahoma.

režie: Josef Jan Kopecký

dramaturgie: Josef Jan Kopecký, Martin Markoš, Věra Tauchmanová

překlad: Julek Neumann

hrají: Olga Hanišová; Renata Bašová, Rut Brodská, Kristýna Hrubá, Aneta Komrsková, Aleš Kotlár, Martin Markoš, Radka Minářová, Veronika Peldová, Karel Pešek, Jan Procházka, Petra Procházková, Věra Tauchmanová, Adéla Víchová, Gabriela Weinerová a Pavel Pešek

scénografie, lightning design a návrhy kostýmů: Josef Jan Kopecký

hudba: Jan Fikejz

grafika: Michal Horák

divadlo jesličky

Vstupenky je možné rezerovat zde

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Aktuálně

18. 12. 2018, 15:00 — 20. 12. 2018, 19:00

Stromeček splněných přání 2018

 
 

Darujte DMS

Podpořte nás  - zašlete z vašeho telefonu dárcovskou SMS

 

 

  DMS CHARITAHK 30

  DMS CHARITAHK 60

  DMS CHARITAHK 90

 

 

tel. číslo  87 777 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč

OCH HK obdrží 29, 59 nebo 89 Kč

 

Více na www.darcovskasms.cz

Děkujeme.