Kamínková aukce 14. - 24.6. 2020

Přímý prolink do aukce - https://aukro.cz/uzivatel/charitahk/nabidky?size=180  

Aukce se koná do 24. června 21.00 hodin na portále Aukro, klíčové slovo kamínková aukce.

Výtěžek je určený Středisku rané péče Sluníčko, které dlouhodobě a komplexně pomáhá rodinám pečujícícím doma o dítě s postižením. 

Kamínky do aukce doposud přislíbili: Michael Rittstein, Bedřich Dlouhý, Jiří Anderle, Jiří Brázda, Pavel Čech, Tomáš Bím, Boris Jirků, Martin Němec, Pavel Matuška, Jiří Grus, Lucie Staňková, Ladislava Pechová, Josef Bavor, Roman Franta, Lubomír Lichý, Markéta Hrubešová, Mudr. Jan Hnízdil, Barbora Barbar Kysilková, Lela Geislerová, Igor Grimmich, Jan Gemrot, Vendula Hegerová, Sonya  Večtomov, Jan Harant, Karel Jerie, Vlasta Kahovcová, Dagmar Jirousková, Pavel Pucholt, Lukáš Miffek, Jiří Kristen, Zdeněk Jirků, Nanako Ishida, Jan Eipell, Petra Černocká, Ilona Fišerová, Jindra Viková, Martina Charvátová, Ivana Stenclová, Pavel Dušek, Dagmar Havlová - Veškrnová, Petr Sís, Igor Hlavinka, Jan Merta.

https://aukro.cz/uzivatel/charitahk/nabidky?size=180 

Jan Harant

Jan Harant

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-7

Jan Harant (1984) je talentovaným absolventem ateliéru prof. M. Rittsteina na AVU. Studoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Jablonci nad Nisou, obor Rytectví a tvarování raznic a už na ní se začal věnovat malbě na plátno. Má za sebou přes desítku autorských výstav (poslední 2019  Pusť se a věř, GASK, Kutná Hora). A více jak desítku spoluautorských výstav (poslední 2019 Malba III, Galerie Vltavín, Praha). Rozměry: výška 11,5 cm; šířka 9,5 cm

Vydraženo: 550 Kč

Vendula Hegerová

Vendula Hegerová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-2

Vendula Hegerová je skvělá ilustrátorka knížek pro děti. Ilustraci se věnuje od studií na grafické škole v Jihlavě. Spolupracuje  s nakladatelstvími Naše kniha, Portál, Mladá fronta, Albatros. Maluje pro časopis Puntík, vytváří dekorace do dětských pokojíčků.  Žije a pracuje v Čelákovicích. 

Rozměry: výška 5 cm; šířka 4 cm + výška 5,5 cm; šířka 4,5 cm

Vydraženo: 723 Kč

Lukáš Miffek

Lukáš Miffek

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-8

Lukáš Miffek studoval v letech 1999 - 2005 na AVU v Praze, v Ateliéru malby u prof. Antonína Střížka a u prof. Michaela Rittsteina. Na současné české výtvarné scéně se prosadil jako malíř s výrazně osobitým a celistvým tvůrčím projevem. Vytvořil si originální, nezaměnitelný styl plošnou, ilustrativní, stylizovanou formou a výrazným kolorismem. Pracuje v prostoru stvořeném spíše pro srdce než pro intelekt a formou obrazové metafory, grotesky a parodie vypráví příběhy, založené na realitě všedního dne, často s retro pohledem. Nachází kouzlo v banálnosti.  
 
Má rád stará auta, jádro a specifikum jeho tvorby představují obrazy „retro“ žen. Jejich „hrdinky“ odkazují humornou formou k současné sexualitě. Do umělcova tématického rejstříku neodmyslitelně patří také kritická reflexe pop-artových prvků konzumu či obhajoba českých tradic. 

Název: Nokturno

Vydraženo: 2 049 Kč

Pavel Matuška

Pavel Matuška

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-6

Pavel Matuška svůj kreslený humor publikoval od roku 1980 v domácích novinách a časopisech, a brzy se zařadil mezi filozofující karikaturisty po bok Borna, Bartáka, Slívy, Jiránka, Renčína, Hrubého, Pálky a dalších. V roce 1990 vydal vlastní knížku kresleného humoru Žiju, povolení mám, v roce 2006 velkou monografii Usmívání - kresba / malba / řezba a v roce 2015 její pokračování Usmívání 2. Na mezinárodních soutěžích kresleného humoru, kterých se pravidelně po léta zúčastňuje, získal řadu cen. Z těch nedávných např. v roce 2016 - Zlatý Gunár, Kremnica (Slov.), 2017 - 1. cena, St. Petersburg (Rus.), Great Prix, Trento (It.), 2019 - 1. cena, Damašek (Syr.). Doposud uspořádal na 100 samostatných výstav výtvarného humoru. V poslední době se ale vedle reklamní grafiky věnuje hlavně volné tvorbě - malbě a řezbě. Čtvrtku a pero vyměnil za plátno, barvy a štětce za dláta a lipové dřevo. Ani ve svých obrazech a plastikách však neopouští svou filozofickou základnu - humor.

Rozměry: šířka 9 cm, výška 10 cm

Vydraženo: 1 150 Kč

Jiří Grus

Jiří Grus

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-12

Jiří Grus je malíř, komiksový kreslíř a scenárista. Vystudoval AVU v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Ačkoliv také maluje, tak věhlas získal především skrze svou komiksovou tvorbu. Jako autor se projevil již roku 1991 ve slovenském komiksovém magazínu Bublinky, jeho první komiksové album bylo Nitro těžkne s glycerínem, na kterém spolupracoval se scenáristou Štěpánem Kopřivou, a znamenitý ohlas získala jeho autorská série Voleman. Za Nitro získal v roce 2007 českou cenu Muriel. 

Rozměry: výška 10 cm; šířka 10,5 cm

Vydraženo: 775 Kč

MUDr. Jan Hnízdil

MUDr. Jan Hnízdil

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-4

MUDr. Jan Hnízdil je atestovaný internista a rehabilitační lékař. Vystudoval 1. LF UK v Praze, po absolutoriu pracoval jako odborný asistent katedry tělovýchovného lékařství FTVS UK, kde spolupracoval s Ludmilou Mojžíšovou na výzkumu léčby funkční sterility a dětské skoliózy prostředky rehabilitace a léčebné tělesné výchovy. Deset let vedl rehabilitační oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Do roku 2013 působil v Centru komplexní péče v Dobřichovicích. Externě přednáší problematiku dopingu a sportovní zátěže na 3. LF UK v Praze. Je členem akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR pro psychosomatiku. Založil centrum komplexní medicíny „Hnízdo zdraví“. 

Rozměry: výška 6 cm; šířka 9 cm

Vydraženo: 725 Kč

Barbora Barbar Kysilková

Barbora Barbar Kysilková

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-20

Barbora "Barbar" Kysilková je mladá česká výtvarnice, žije a pracuje v Oslu. Inspiraci hledá v realitě, které se nechce vzdalovat. “Baví mě to, v čem žijeme a není nutné hledat jinde.” V roce 2011 se poprvé představila na samostatné výstavě v pražské Galerii MIRO, kde se mohli návštěvníci setkat s jejími obrazy evokujícími zvědavost, vzrušení, úzkost, zděšení, fascinaci nebo rychlý záchvěv neklidu. Od té doby uspořádala více jak 20 výstav. Barbora Kysilková, ačkoliv si zvolila syrový pseudonym, dokáže do svých obrazů dostat i něhu či lásku. Tlukot lidského srdce totiž může leckdy překonat i vnitřní běsy stahující člověka do věčné temnoty.

Název : Srdce, olej na mramoru, rozměry cca: výška 10,5 cm; šířka 6,5 cm; hloubka 1,8 cm

Vydraženo: 380 Kč

Sonya  Večtomov

Sonya  Večtomov

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-3

Sonya Večtomov vystudovala SPŠ kamenickou v Hořicích. Svá studia ukončila v Helsinkách na vysoké škole umělecko-průmyslové v roce 2004.  Ve Finsku se věnuje také interaktivním divadelním performacím v dámském souboru Tätitrio, se kterým vystoupily i v Klicperově divadle a divadle Drak při Divadelním festivalu. „Bronz je nejcennější materiál na Zemi. Je to jednoznačně teplo. Může být hladký nebo drsný, je dynamický, schopný vyjádřit mnoho různých věcí.“  Každému z jejích děl věnuje Sonja více než 500 hodin a 400 liber roztaveného bronzu. Sonja Večtomov pracuje jako pedagog na Umělecké škole Jyväskylä.  

Rozměry: výška 7,5 cm; šířka 11 cm

Vydraženo: 6 900 Kč


 

Sonya Večtomov

Sonya Večtomov

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-5

Sonya Večtomov vystudovala SPŠ kamenickou v Hořicích. Svá studia ukončila v Helsinkách na vysoké škole umělecko-průmyslové v roce 2004.  Ve Finsku se věnuje také interaktivním divadelním performacím v dámském souboru Tätitrio, se kterým vystoupily i v Klicperově divadle a divadle Drak při Divadelním festivalu. „Bronz je nejcennější materiál na Zemi. Je to jednoznačně teplo. Může být hladký nebo drsný, je dynamický, schopný vyjádřit mnoho různých věcí.“  Každému z jejích děl věnuje Sonja více než 500 hodin a 400 liber roztaveného bronzu. Sonja Večtomov pracuje jako pedagog na Umělecké škole Jyväskylä.

Rozměry: výška 7,5 cm; šířka 14 cm

Vydraženo: 1 750 Kč

Roman Franta

Roman Franta

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-9

Roman Franta je český malíř, působí v Art & Design Institut v Praze. Vystavuje od roku 1992 doma i v zahraničí, zúčastnil se více než 120 společných výstav a uspořádal na 90 samostatných výstav. Jeho práce byly oceněny na několika mezinárodních soutěžích, v Londýně získal 1. cenu za malbu v Evropské soutěži vysokých uměleckých škol, 4. cenu na Bienále malby v Miláně. Je zastoupen v mnoha soukromých a státních sbírkách doma i v zahraničí - Národní galerie v Praze, Alšova Jihočeská galerie, Galerie F. Jeneweina v Kutné Hoře, Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, Muzeum umění v Olomouci, Wannieck gallery v Brně, Nadace současného umění v Praze, Swiss Bank Corporation v Londýně, Městská galerie Kubus v Hannoveru. 

Rozměry: výška 9,5 cm; šířka 10 cm

Vydraženo: 525 Kč

Jindra Viková

Jindra Viková

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-10

Jindra Viková, česká sochařka, keramička, malířka, kurátorka a pedagožka. Vystudovala  SOŠ výtvarnou školu  v Praze a VŠUP v ateliéru keramiky u prof. Otto Eckerta. Roku 1981 získala jednu z hlavních cen ve Faenze a později se stala členkou prestižní mezinárodní organizace IAC. V roce 1984 obdržela zlatou medaili na mezinárodní keramické soutěži ve Faenze a 1986 Grand Prix na Trienále porcelánu v Nyonu a zlatou medaili ve Vallauris. Od roku 1986 se pravidelně zúčastňovala mezinárodních keramických sympozií a výstav. Spolu s Pavlem Baňkou vystavovala v Jacques Baruch Gallery v Chicagu a samostatně v Galerii L v Hamburku. V roce 1994 byla jmenována generální komisařkou soutěže a kurátorkou výstavy Fletcher Challenge Ceramics Award v Aucklandu. V následujícím roce vedla workshop na Universitě v Canbeře a o rok později keramický program zahraničního semestru University Ohio v Praze. Jindra Viková vede od roku 2002 dílny keramické tvorby v centru Jarmily Tyrnerové v Kohoutově. 

Vydraženo: 2 100 Kč

Petr Sís

Petr Sís

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-11

Petr Sís je mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů českého původu. Na konci 60. let propadl západnímu rock and rollu a s přáteli založil bigbeatovou kapelu. O něco později se stal jedním z prvních československých DJs. Jako hudební publicista pořídil řadu rozhovorů s hvězdami tehdejší angloamerické hudební scény a v roce 1969 uváděl pražský koncert skupiny The Beach Boys. Vedle toho svými ilustracemi pravidelně přispíval do časopisů, maloval obaly na hudební desky a filmové plakáty. Studoval na The Royal College of Art v Londýně a pražské VŠUP. Je autorem sedmadvaceti knih pro děti a mládež a k dalším přibližně šedesáti knihám vytvořil ilustrace. Natočil řadu animovaných filmů a věnuje se filmovému plakátu, výtvarným objektům i nástěnným malbám. V pražské galerii DOX se uskutečnila souborná výstava tvorby nazvaná O Létání a jiných snech, která se dočkala několika prodloužení a zhlédlo ji sto tisíc návštěvníků. 

Vydraženo: 2 900 Kč

 

Dagmar Havlová - Veškrnová

Dagmar Havlová - Veškrnová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-13

Dagmar Havlová - Veškrnová nastoupila po ukončení studia na konzervatoři na JAMU. Ještě v době studia na JAMU si nadané herečky všiml režisér Juraj Herz, který ji přizval k talentovým zkouškám na film Holky z porcelánu. Její herecká kariéra stoupala rychlostí komety a stala se jednou z nejobsazovanějších filmových hereček.Je rovněž velmi respektovanou divadelní herečkou. V roce 1997 se provdala za prezidenta Václava Havla. V roce 1997 založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, kde jako předsedkyně Správní rady dodnes velmi aktivně působí. Na jeviště Divadla na Vinohradech se vrátila v roce 2006. Dagmar Havlová Veškrnová získala celou řadu ocenění za herecké výkony, ale také za svoji charitativní činnost. 

Rozměry: výška 5,5 cm; šířka 17 cm

Vydraženo: 1 350 Kč

Martin Němec

Martin Němec

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-14

Martin Němec, hudebník a výtvarník. Narozen v Praze, kde absolvoval malířství na Akademii výtvarných umění u prof. Jana Smetany. Kapelník a výhradní autor rockové skupiny Precedens (Doba ledová, Věž z písku, Pompeje, Drž hudbu!, Aurora atd.). Spolupracuje se zpěváky Petrem Kolářem a Janem Saharou Hedlem, skupinou Lili Marlene (Tango desolato, Vrány a havrani) a zpěvačkami Bárou Basikovou a Dášou Součkovou. Mimo kapely natočil desítky alb (Angel voices, Dreams of sphinx, Responsio mortifera atd.). Vytvořil hudbu k mnoha filmům (Perníková věž, Smrt pedofila, Únos domů, T.M.A. atd.), k divadelním hrám režiséra Ctibora Turby (Archa bláznů, Giro di Vita atd.) a TV seriálům (Poslední sezóna, Agentura Puzzle atd.). Vytvořil TV znělky (Oko, Gen, Genus atd.). Vydal tři, kritikou ceněné knihy povídek (Stodola, Vana s výhledem a Bod tání), podle jeho scénáře, oceněného Nadací Miloše Havla, natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. a Milan Šteindler film Perníková věž. Vytvořil hudbu k baletu Periférie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Vydal knihu facebookových textů Krásný den!. Němcovy fantaskní obrazy jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.

Název kamenu: Větrný den, akryl na kameni; rozměry: výška 8 cm; šířka 12 cm

Vydraženo: 1 750 Kč

Martin Němec

Martin Němec

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-15

Martin Němec, hudebník a výtvarník. Narozen v Praze, kde absolvoval malířství na Akademii výtvarných umění u prof. Jana Smetany. Kapelník a výhradní autor rockové skupiny Precedens (Doba ledová, Věž z písku, Pompeje, Drž hudbu!, Aurora atd.). Spolupracuje se zpěváky Petrem Kolářem a Janem Saharou Hedlem, skupinou Lili Marlene (Tango desolato, Vrány a havrani) a  zpěvačkami Bárou Basikovou a Dášou Součkovou. Mimo kapely natočil desítky alb (Angel voices, Dreams of sphinx, Responsio mortifera atd.). Vytvořil hudbu k mnoha filmům (Perníková věž, Smrt pedofila, Únos domů, T.M.A. atd.), k divadelním hrám režiséra Ctibora Turby (Archa bláznů, Giro di Vita atd.) a TV seriálům (Poslední sezóna, Agentura Puzzle atd.). Vytvořil TV znělky (Oko, Gen, Genus atd.). Vydal tři, kritikou ceněné knihy povídek (Stodola, Vana s výhledem a Bod tání), podle jeho scénáře, oceněného Nadací Miloše Havla, natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. a Milan Šteindler film Perníková věž. Vytvořil hudbu k baletu Periférie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Vydal knihu facebookových textů Krásný den!. Němcovy fantaskní obrazy jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.

Název: Smací šutr, akryl na kameni; rozměry: výška 12,5 cm; šířka 5 cm

Vydraženo: 1 300 Kč

Martin Němec

Martin Němec

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-16

Martin Němec, hudebník a výtvarník. Narozen v Praze, kde absolvoval malířství na Akademii výtvarných umění u prof. Jana Smetany. Kapelník a výhradní autor rockové skupiny Precedens (Doba ledová, Věž z písku, Pompeje, Drž hudbu!, Aurora atd.). Spolupracuje se zpěváky Petrem Kolářem a Janem Saharou Hedlem, skupinou Lili Marlene (Tango desolato, Vrány a havrani) a zpěvačkami Bárou Basikovou a Dášou Součkovou. Mimo kapely natočil desítky alb (Angel voices, Dreams of sphinx, Responsio mortifera atd.). Vytvořil hudbu k mnoha filmům (Perníková věž, Smrt pedofila, Únos domů, T.M.A. atd.), k divadelním hrám režiséra Ctibora Turby (Archa bláznů, Giro di Vita atd.) a TV seriálům (Poslední sezóna, Agentura Puzzle atd.). Vytvořil TV znělky (Oko, Gen, Genus atd.). Vydal tři, kritikou ceněné knihy povídek (Stodola, Vana s výhledem a Bod tání), podle jeho scénáře, oceněného Nadací Miloše Havla, natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. a Milan Šteindler film Perníková věž. Vytvořil hudbu k baletu Periférie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Vydal knihu facebookových textů Krásný den!. Němcovy fantaskní obrazy jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.

Název: Oko anděla, akryl na kameni; rozměry: výška 6 cm; šířka 8 cm

Vydraženo: 2 150 Kč

Vlasta Kahovcová

Vlasta Kahovcová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-19

Vlasta Kahovcová absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Hned po škole vyhrála konkurz do divadla Semafor. Období pěvecké kariéry vyvrcholilo účinkováním v pěveckém triu po boku Karla Gotta. Po "kratší" pěvecké pauze zpívala s kapelou Veselka Ladislava Kubeše ml. „Moje první obrázky vznikly spontánně při pohledu na výprodej prkýnek na maso. Téma už bylo dávno jasné - příběhy lidí ze staré Prahy, pouliční lyrika skrytých dvorečků a pavlačí. Bylo jich na desítky...“ 

Název: Andulka Šafářová; rozměry: výška 7 cm; šířka 9 cm

Vydraženo: 2 050 Kč

Lubomír Lichý

Lubomír Lichý

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-22

Lubomítr Lichý své kreslení rozvíjel pod vedením Vladimíra Renčína. Své kresby publikoval v mnoha novinách a časopisech. Tvorbu prezentoval na  několika samostatných výstavách doma i v zahraničí. Účastnil se mezinárodních soutěží. Získal několik významných ocenění za své karikatury. Výzmaně působí i na poli knižní ilustrace /více jak 70 knih/. Kromě karikatur je jeho velkým koníčkem bluesová hudba.  

Rozměry: výška 9 cm; šířka 9,5 cm + rámeček

Vydraženo: 1 100 Kč

Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová

cs.wikipedia.org/wiki/Mark%C3%A9ta_Hrube%C5%A1ov%C3%A1

Markéta Hrubešová je česká herečka, modelka, moderátorka a kuchařka. Jako dítě ráda tancovala a hrála v Dismanově rozhlasovém dětském souboru. Po absolutoriu na Pražské konzervatoři krátce působila ve Východočeském divadle v Pardubicích. Proslavila se rolí ve filmu Oznamuje se láskám vašim. Od té doby získala spoustu rolí, v posledních letech se ale herectví už tolik nevěnuje. Ve filmu si totiž naposledy zahrála v roce 2017, a to ve snímku Milada. V současné době se usadila v rolích kuchařky, spisovatelky, moderátorky a kameramanky.

Rozměry: výška 4,5 cm; šířka 6 cm

Vydraženo: 500 Kč

Pavel Pucholt

Pavel Pucholt

www.pucholt-obrazy.cz/https://www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-17

Pavel Pucholt má vlastní osobitý styl, typický svou dynamikou tvarů, stavbou prostoru s dotekem duchovního obsahu. Vzájemná harmonie, a paradoxně i protiklad, barev, kontur a jakési nepopsatelné naléhavosti, pak určuje charakter mnohoznačného sdělení. Otvírá tak svět jiných dimenzí. Pohrdá snahou se zavděčit. Svojí tvorbou prostupuje do jiného světa výmluvnosti.

Rozměry: výška 12,5 cm; šířka 17 cm

Vydraženo: 550 Kč

Michael Rittstein

Michael Rittstein

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-37

Michael Rittstein patří k nejvýraznějším osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Jeho tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také prostorovým instalacím, kresbě, ilustracím  a volné grafice.  Od začátku jeho malbu provázejí dvě tematické linie – městský život a únik z něj, vše zpracováno v neuvěřitelných kombinacích a barvách, kdy některé prvky dávají obrazům logiku  a jiné otevírají dveře fantazii. Je zastoupen v četných významných sbírkách, např. Národní galerie v Praze, Galerie hl. města Prahy, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Památníku národního písemnictví Praha, Oblastních galeriích v Česku, na Ministerstvu kultury ČR, Centre G. Pompidou v Paříži, ve vídeňském Albertinum, a soukromých sbírkách v Česku, Evropě, USA a Austrálii.

Vydraženo: 3 300 Kč

Bedřich Dlouhý

Bedřich Dlouhý

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-31

Bedřich Dlouhý je český malíř, emeritní profesor Akademie výtvarných umění v Praze. Bedřich Dlouhý často vytváří rozměrná díla kombinovanou technikou, využívá netradičních materiálů typu plexiskla. Prostřednictvím koláží nebo asambláží rozvíjí imaginární příběhy a situace, čímž pomyslně navazuje na dadaisty nebo surrealisty. "Jeho tvorba je blízká hlavně filozofii nového realismu, který využíval nalezených předmětů, aby jejich vrstvením vyjádřil vztah umělců ke skutečnosti," napsal o něm v Lidových novinách kunsthistorik Jiří Machalický, podle nějž se v Dlouhého projevu spojuje dokonalé ovládnutí malířského a kreslířského řemesla se syrovým ztvárněním skutečnosti a křehkou básnivostí.

Rozměry: šířka 10 cm, výška 7 cm

Vydraženo: 625 Kč

Jan Merta

Jan Merta

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-27

Jan Merta absolvoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze, takzvanou Hollarku. Na pražské Akademii výtvarných umění pokračoval až o téměř deset let později, v letech 1981–1987. Mezitím vystřídal řadu občanských povolání. V osmdesátých letech se účastnil Konfrontací a zásadních vystoupení postmodernistické generace, od té doby vystavuje doma i v zahraničí. V devadesátých letech byla jeho práce zařazena do kontextu výstav Zkušební provoz a Snížený rozpočet. Je vnímán jako malíř, který překročil hranice své doby, jeho obrazy jsou membránami mezi těkavostí, plynutím a prchavostí času a trváním věcí a jevů. Aktuální výstava v Museu Kampa představuje soubor obrazů z okruhu portrétů, krajin a událostí v Praze dosud nevystavených. https://www.artlist.cz/jan-merta-326/

Rozměry: výška 6 cm; šířka 7 cm

Vydraženo: 5 800 Kč

Jiří Anderle

Jiří Anderle

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-50

Jiří Anderle je český akademický malíř a grafik. Roku 1961 vystudoval AVU (malbu u Antonína Pelce a grafiku u Vladimíra Silovského). Počet Anderleho samostatných výstav v  celém světě se blíží stovce, tam také získal okolo čtyřiceti cen. Je zastoupen například v newyorském Metropolitním muzeu i v pařížském Pompidouově centru. Jako všestranně múzický člověk je kupříkladu také bubeníkem kapely Grafičanka. Od roku 1997 je autorem, hercem i hudebním redaktorem oblíbeného rozhlasového pořadu Láska za lásku vysílaného na Dvojce Českého rozhlasu. V roce 2006 byl vyznamenán Medailí Za zásluhy III. stupně.

Rozměry: šířka maximálně 7 cm, délka 10 cm

Vydraženo: 6 400 Kč

Jiří Brázda

Jiří Brázda

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-41

Jiří Brázda je uznávaný český umělec zejména pro svůj přínos v oblasti grafické činnosti a ex libris. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Je držitelem 32 domácích i zahraničních ocenění. Dílo Jiřího Brázdy se dočkalo více než dvou set samostatných a kolektivních výstav v České republice, Belgii, Dánsku, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Rakousku, Polsku, Velké Británii, Japonsku, Číně, Spojených státech amerických a v dalších zemích. Je členem prestižních uměleckých spolků: Unie českých výtvarných umělců a Sdružení umělců grafiků Hollar. 

Rozměr: šířka 11 cm, výška 15 cm, hloubka max 4 cm

Vydraženo: 975 Kč

Pavel Čech

Pavel Čech

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-28

Pavel Čech, malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih. Vyučil se strojním zámečníkem, poté pět let pracoval jako opravář v Královopolské strojírně a následně 15 let jako profesionální hasič. V roce 2004 toto povolání opustil a stal se profesionálním výtvarníkem a literátem. V roce  2013 získal Cenu Muriel za nejlepší původní český komiks (Velké dobrodružství Pepíka Střechy), v témže roce Cenu knihovníků Klubu dětských knihoven SKIP, v roce 2014 obrdržel cenu Zlatá stuha za komiks pro děti a mládež (Dobrodružství rychlé veverky). 

Rozměry: výška 29,5 cm; šířka 21,5 cm

Vydraženo: 8 400 Kč

Tomáš Bím

Tomáš Bím

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-45

Tomáš Bím je celosvětově uznávaný český malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval Odborné polygrafické učiliště, obor knihtisk a získal stipendium Kunstverein Osnabrück e.V. v SRN v roce 1983. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku, USA aj. Je členem spolku SČVU HOLLAR. Ve své tvorbě se zaměřuje na magický realizmus (prof. F. Dvořák), jeho inspirací jsou američtí precizionisté. Účastnil se stovek výstav doma i v zahraničí, ilustroval mnoho knih a časopisů. Díky tvorbě plakátů a drobných grafik je známý i široké veřejnosti. Jeho díla jsou zastoupena v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách po celém světě. 

Vydraženo: 5 200 Kč

Boris Jirků

Boris Jirků

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-47

Boris Jirků, sochař, ilustrátor. V letech 1970 až 1974 absolvoval Střední umělecko průmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech 1974 - 1980 Akademii výtvarných umění, v ateliéru prof. akad. mal. Arnošta Paderlíka. Do roku 1990 učitel LŠU. Vedl 17 let výuku figurální kresby a malby na VŠUP v Praze. Krátce působil jako rektor. Nyní vede výuku figurální kresby a malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Současně je vedoucím a garantem doktorandského a magisterského programu – klasická média (figurální – kresba, grafika, ilustrace, malba, plastika) na Fakultě výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici. Organizuje výstavy FIGURAMA, studentské kresby patnácti univerzit z Evropy a USA. Věnuje se volné kresbě, malbě, grafice, ilustraci, dřevěné a kovové plastice, výtvarným realizacím v architektuře. Zúčastnil se několika desítek kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

Rozměry: šířka 6 cm, výška 5 cm

Vydraženo: 2 161 Kč

Lucie Staňková

Lucie Staňková

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-34

Život Lucie Staňkové je spjat s Hradcem Králové. Dcera hradeckého malíře Jiřího Šindlera studovala textilní techniky na VUPŠ v Praze. Po ukončení studií  se zabývala tkaním gobelínů, tapiseríí, paličkovanou krajkou a malbou. Od roku 1995 žije a pracuje ve svém domě na Novém Hradci Králové. Založila „Ateliér LABYRINT“, což je domácí podkrovní a v létě i zahradní výstavní prostor, kde pravidelně vystavují svá díla malíři, grafici, sochaři a fotografové hledající své vyjádření spíše v abstrakci. V současnosti se věnuje především malbě. Na plátnech a deskách maluje olejem i akrylem, kombinuje také techniky malby na hedvábí s akrylovými barvami.

Rozměry: šířka 5 cm, výška 12 cm

Vydraženo: 675 Kč

Ladislava Pechová

Ladislava Pechová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-25

Ladislava Pechová je česká ilustrátorka dětských knih a grafička. Svými ilustracemi přispívá i do dětských časopisů, zabývá se knižní typografií. Je absolventkou Vyšší odborné školy Václava Hollara v Praze. Po škole pracovala ve studiu Bratři v triku, kde se podílela na tvorbě Večerníčků. Od roku 1988 se zabývá jen volnou tvorbou. Ilustracemi doprovodila více než padesát knih, z nichž nejznámější jsou Král v kukani, Nejkrásnější české písničky a říkadla, Jedna, dvě, Honza jde, leporela Když jde malý bobr spát, Slůně stůně, Písnička v zoo (Jan Vodňanský), Dětské básničky (Alena Zímová) či Mravenčí ukolébavka (Jan Svěrák).

Rozměry: výška 10,5 cm; šířka 11,5 cm

Vydraženo: 320 Kč

Josef Bavor

Josef Bavor

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-33

Josef Bavor se věnuje vědecké ilustraci a ve své volné tvorbě se inspiruje lékařskou morfologií a přírodou.  
Ve volné tvorbě se věnuje převážně malbě a z části grafice. Od roku 2007 je předsedou spolku Unie výtvarných umělců, z.s. Hradec Králové. Současně je kurátorem výtvarných výstav na LF a v Galerii Na Hradě. Více než 15 let externě učil na Katedře výtvarné kultury na UHK. Josef Bavor byl na začátku roku 2019 oceněn cenou Hradecký poklad. 

Rozměry: šířka 11 cm, výška 6 cm

Vydraženo: 1 050 Kč
 
 

Lela Geislerová

Lela Geislerová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-40

Lenka Geislerová, přezdívaná Lela je česká výtvarnice, zpěvačka a rapperka. Pochází z umělecké rodiny. Její matka Věra je akademická malířka a otec Petr Geisler byl lékař a japonolog. Má dvě sestry Annu a Ester, které jsou známé herečky. Lenka vystudovala Střední grafickou školu. Pracovala jako výtvarnice plakátu pro film Krysař (2003). V roce 2007 dělala asistenta architekta pro film O uloupené divožence. V roce 2008 vytvořila kostýmy pro epizodu Soukromé pasti: Ukradená spermie. V roce 2011 vytvořila plakát pro film Nevinnost (nominace na cenu za nejlepší plakát v rámci Českých lvů 2011). Lela pro časopis Respekt tvoří komiks Zen žen.

Vydraženo: 1 055 Kč

Igor Grimmich

Igor Grimmich

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-36

Igor Grimmich figuruje řadu let s jistotou na současné umělecké scéně. Vystudoval AVU pod vedením prof. Michaela Rittsteina a patří mezi přední umělce, kteří volně navazují na jeho dílo. Od začátku rozvíjí nezaměnitelný fikční svět, který pramení zejména z jeho zážitků a městské krajiny. Do světa se ale promítá i autorova flegmatická povaha, zděděný smysl pro architekturu a truhlářská zkušenost. Od roku 2005 se prezentuje na samostatných a kolektivních výstavách. Poslední výstavy: 2019 Nirvána, Galerie Vltavín, Praha; 2018 UBIKACE, Galerie Nola, Náchod; 2018 SEN, Slezskoostravská galerie, Ostrava; 2017 Díra, Činoherní studio Ústí nad Labem; 2017 Narkóza, Želví doupě, Mělník...V roce 2006 obdržel cenu přehlídky Arskontakt za 3. místo, v roce 2010 se úspěšně zúčastnil soutěže Europols competition v Haagu. 

Rozměry: šířka 7 cm, výška 4 cm

Vydraženo: 1 605 Kč

Jan Gemrot

Jan Gemrot

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-46

Jan Gemrot na sebe upozornil již u přijímacího řízení na Akademii výtvarných umění v Praze. Díky jeho mimořádnému talentu mu byla udělena výjimka, a nastoupil tak na Akademii do ateliéru klasické malby Zdeňka Berana již po ukončení třetího ročníku střední Výtvarné školy Václava Hollara. Již za studia několikrát vystavoval na samostatných výstavách a také se zúčastnil velké řady výstav skupinových. Jeho diplomová práce – cyklus Únos – byla zakoupena do sbírky současného umění DvorakSec contemporary. Od roku 2011 je zastoupen i ve sbírkách Národní galerie v Praze.  Jeho tvorba je syntézou či psychologickou exkurzí do problémů současné společnosti. Propojení mistrovské malířské virtuozity s intenzivním, až šokujícím obsahem rozehraným v několika interpretačních rovinách, spolu s konceptuálním uvažováním staví Jana Gemrota na jednu z předních pozic současné mladé umělecké scény.

Rozměry: šířka 7, výška 9 cm

Vydraženo: 4 300 Kč

 

Karel Jerie

Karel Jerie

www.kareljerie.cz

Karel Jerie absolvoval Výtvarnou školu Václava Hollara, studoval na AVU v Praze obor  malba (1999 - 2001 atelier Antonína Střížka, 2001 - 2005 atelier Michaela Rittsteina). Je autor komiksových alb Oidipus Rex, Trilogie Candide, komiks 1968 podle scénáře Pavla Kosatíka, Šifra mistra Hanky (se scenáristou Tomášem Hibi Matějíčkem), v roce 2010 vyšla kniha jeho prací (obrazy a komiksy) Lovecká sezóna, spolupracoval na sbornících Inseminátor a O (ne)mrtvých jen dobré. V roce 2008 získal I. cenu na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži za komiks věnovaný historii českého komiksu Sbohem má lásko. V roce 2006 spoluzaložil občanské sdružení na podporu komiksu SEQENCE. Je členem a zakládajícím členem občanského sdružení na podporu komiksu Seqence a výtvarné skupiny Natvrdlí. Podílí se na výtvarné podobě internetových stránek www.komiksarium.cz , www.transformotor.cz a www.hrdinovesvetu.cz. 

Rozměry: šířka 14 cm, výška 10 cm

Vydraženo: 4 201 Kč

Jiří Kristen

Jiří Kristen

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-30

Tvorba Jiřího Kristena je spjata s českou krajinou a především s Vysočinou. Profesionálně se malování věnuje od roku 1996. Má za sebou mnoho autorských výstav. Umělecký zájem rozděluje především mezi volnou krajinu, zátiší, venkovské i městské náměty. Zabývá se také abstraktní malbou. V tvorbě se snaží zachovávat tvarovou ucelenost, jednoduchost bez přílišných detailů a přiměřenou barevnost.  

Rozměry: výška 7 cm; šířka 9 cm

Vydraženo: 1 750 Kč

Dagmar Jirousková

Dagmar Jirousková

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-43

Dagmar Jirousková ve volné tvorbě do svých ručních papírů vkládá květiny, listy i kousky dřeva s pamětí jako v herbáři života. Rostliny většinou pocházejí z Orlických hor, kde nalezla svá oblíbená místa. Její práce, prožívání a vyjadřování vztahu člověka ke krajině má souvislost s hlubinnou ekologií, land-artem a alternativami, které říkají,  že jednoduchost v životě není nutně projevem askeze, ale vyjádřením skutečné ohleduplnosti a soudnosti. Od roku 1992 je členkou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. 

Rozměry: šířka 8 cm, výška 12 cm

Vydraženo: 700 Kč

Zdeněk Jirků

Zdeněk Jirků

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-48

Zdeněk Jirků se kreslení se věnoval odmala. Po základní umělecké škole vystudoval Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Postupem času se seznamoval s různými technikami a studoval historii umění, měnil svůj pohled na výtvarnou tvorbu, techniky a styly.  Utvářelo a měnilo se i jeho vlastní výtvarné vyjadřování. Na střední škole mu učarovala hlavně impresionistická malba, figurální kresba a portrét. Na katedře designu na vysoké škole se naučil vnímat krásné formy, kompozici, harmonii tvarů a barev. 

Rozměry šířka 11 cm, výška 8 cm, hloubka 5 cm

Vydraženo: 410 Kč

Jan Eipell

Jan Eipell

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-42

Jan Eipell, malíř, sochař, řezbář, ilustrátor. Jako malíř má za sebou realizace komorních i monumentálních pláten, nástěnné malby, výstavy a je zastoupen v mnoha soukromých sbírkách. Jeho tvorba přesahuje i do výtvarného řešení interiérů a prostorové tvorby, zvláště ze dřeva. Je samozřejmé, že Janovy obrazy nemohou oslovit všechny, ale řemeslná poctivost, kdy každý obraz představuje desítky a stovky hodin práce, kdy mnohovrstevnatost oleje vyjevuje nečekanou hloubku barevných tónů, a umělecká představivost, kdy se ze složité a žité stavby tvarů pro někoho náhle a pro druhého postupně zjeví člověk, může ocenit každý, kdo bude ochotný zadívat se do obrazů Jana Eipella.

Rozměry: výška 38 cm, šířka 12, hloubka 9 cm

Vydraženo: 1 501 Kč

Igor Hlavinka

Igor Hlavinka

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-35

Igor Hlavinka, akademický malíř. Studoval scenografii na Divadelní akademii múzických umění Praha, poté Akademii výtvarných umění Praha (obor krajinářská a figurální malba - prof. František Jiroudek). Po absolvování se ve své tvorbě zabýval krajinomalbou, kresbami a figurální malbou na téma holocaustu, nefigurální malbou. V 90. letech se účastnil na symposiích nadace Hermit v klášteře Plasy, kde vytvářel hliněné modely fantaskních biomorfních staveb. V roce 1997 inicioval a spoluorganizoval mezinárodní umělecké symposium „O Počátku“. Zabýval se i restaurováním nástěnných maleb, navrhováním i realizací zahrad. Modeloval z keramické hlíny imaginární hlavy. Aktuálně se věnuje kresbě a malbě horské krajiny v cyklu Ostrovy v oblacích. Zúčastnil se mnoha společných i samostatných výstav. Zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách. V letech 1989 - 1992 byl členem výtv. skupiny Tunel a od 1996 S. V. U. Mánes.

Rozměry. 11 cm délka, 3,5 šířka

Vydraženo: 440 Kč

Ilona Fišerová

Ilona Fišerová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-32

Ilona Fišerová je spisovatelka knih pro děti. Absolvovala Obchodní akademii v Hradci Králové. Její tvorba je zaměřena na dětské čtenáře. Nejprve začínala tvorbou rozhlasových pohádek Hajaja v Českém rozhlase. V roce 2013 se svoji psanou prvotinou Na orlích křídlech zvítězila v literární soutěži o nejlepší původní českou prózu pro děti, kterou vypisovalo nakladatelství Albatros za rok 2012. Toto vítězství odstartovalo její spisovatelskou dráhu. Vítězství v literární soutěži Albatrosu si zopakovala ještě o 4 roky později, kdy vyhrála 8. ročník s rukopisem Druhé housle.

Vydraženo: 220 Kč

Pavel Dušek

Pavel Dušek

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-29

Pavel Dušek vystudoval Akademi výtvarných umění v at. Malba 3 (M. Rittstein). Ve své volné malířské tvorbě vychází z jednoduchých scénářů dosových her, nicméně v zásadě se jedná o formální malbu založenou na různorodosti projevu, kde se iluzivní prvky snoubí s geometrií až expresí, celkový kontrast pak působící celistvým dojmem. Půdobí na poli klasické malby a streetartu se svými betonovými malbami.

Rozměry: výška 10 cm; šířka 12 cm

Vydraženo: 525 Kč

Michael Rittstein

Michael Rittstein

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-38

Michael Rittstein patří k nejvýraznějším osobnostem české figurální malby s expresívním výrazem. Jeho tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také prostorovým instalacím, kresbě, ilustracím  a volné grafice.  Od začátku jeho malbu provázejí dvě tematické linie – městský život a únik z něj, vše zpracováno v neuvěřitelných kombinacích a barvách, kdy některé prvky dávají obrazům logiku  a jiné otevírají dveře fantazii. Je zastoupen v četných významných sbírkách, např.Národní galerie v Praze, Galerie hl.města Prahy, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Památníku národního písemnictví Praha, Oblastních galeriích v Česku, na Ministerstvu kultury ČR, Centre G. Pompidou v Paříži, ve vídeňském Albertinum, a soukromých sbírkách v Česku, Evropě, USA a Austrálii.

Vydraženo: 2 700 Kč

Jaroslava Brázdová

Jaroslava Brázdová

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-39

Jaroslava Brázdová vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu. Po studiích působila v barrandovském Kresleném filmu, odkud se následně přesunula do dílny zdobených kostýmů Národního divadla. V současnosti se věnuje vyučování výtvarné tvorby na ZUŠ Praha i své vlastní keramické a malířské práci. Umění Brázdové je silně ovlivněno předchozími profesemi, z nichž čerpá inspiraci. Charakteristické humorné, hravé zobrazení života se doplňuje s výrazným barevným akcentem. Umělecká tvorba Brázdové se dočkala několika domácích výstav uskutečněných po celé České republice. 

Vydraženo: 875 Kč

Igor Grimmich

Igor Grimmich

www.charitahk.cz/typy-stranek/akce/beneficni-aukce-kaminku/#gallery-44

Igor Grimmich figuruje řadu let s jistotou na současné umělecké scéně. Vystudoval AVU pod vedením prof. Michaela Rittsteina a patří mezi přední umělce, kteří volně navazují na jeho dílo. Od začátku rozvíjí nezaměnitelný fikční svět, který pramení zejména z jeho zážitků a městské krajiny. Do světa se ale promítá i autorova flegmatická povaha, zděděný smysl pro architekturu a truhlářská zkušenost. Od roku 2005 se prezentuje na samostatných a kolektivních výstavách. Poslední vystavy: 2019 Nirvána, Galerie Vltavín, Praha; 2018 UBIKACE, Galerie Nola, Náchod; 2018 SEN, Slezskoostravská galerie, Ostrava; 2017 Díra, Činoherní studio Ústí nad Labem, 2017 Narkóza, Želví doupě, Mělník. V roce 2006 obdržel cenu přehlídky Arskontakt za 3. místo, v roce 2010 se úspěšně zúčastnil soutěže Europols competition v Haagu.

Rozměry: šířka 7 cm, výška 4 cm

Vydraženo: 1 900 Kč