Cena Ď pro Královéhradecký kraj zůstala v Oblastní hradecké charitě

Cena Ď pro Královéhradecký kraj zůstala v Oblastní hradecké charitě

V úterý 10. dubna se uskutečnilo ve Studijní a vědecké knihovně v HK vyhodnoccení krajského kola Ceny Ď pro Královéhradecký kraj. Hlavní cenu si odnesla Mgr. Jana Vaníčková, kterou nominovala naše Oblastní hradecká charita.

Jana Vaníčková

Když přijde, vejde s ní sluníčko.  Jana je úžasná bytost. Má dvě velké děti a společně žijí v Novém Bydžově. Je učitelkou na základní škole. Před dvěma lety si naši Oblastní charitu “oťukla“, když poprvé vyjela s partou dobrovolníků na celodenní brigádu do Neratova. Srdečnost, upřímnost a emoce nenechaly na sebe dlouho čekat a všem bylo jasné, že je Jana „lapená“ do dobrovolnické sítě. Víkendové aktivity jí však moc nevyhcena Ďovovaly. Má ještě maminku, o kterou se stará a chtěla být s rodinou.

V rané péči Sluníčko se objevila rodina z jejího městečka a i přes velmi vážný stav dítěte se Jana vrhla do pomoci. Již třetím rokem je skoro členem rodiny. Někdy pohlídá nemocnou holčičku, ale svoji energii zaměřila spíše k druhé dcerce, kterou vodí do školy a pravidelně se s ní učí. Maminka tak má více času na nemocnou sestřičku. Jaká je to pomoc, asi nejvíce oceňuje maminka. I přes odbornou péči má dalšího člověka, kterému důvěřuje, na kterého je spolehnutí. Má vedle sebe  veselou pozitivní Janu, která ji podrží za ruku a rozumí ji.

Jana ale zvládá víc. Objevila další rodinu, která otevřela náruč a přijala ji. Dochází pravidelně za otcem s dětmi, kteří zůstali bez maminky. Občas je nápomocna praktickou radou tatínkovi, většinu času však tráví s dětmi. Byla všem třem na blízku, již v době, kdy prožívali nejtěžší období krátce po úmrtí maminky.

A do třetice - Jana již třetím rokem doučuje děti. Asi nikdo nepochopí, proč z okresního městečka dojíždí každý čtvrtek odpoledne do úplně cizí školy v jiném městě. Jana má ale jasno. „ Přeci nebudu sedět doma!“ 

 

Druhá nominace Oblastní charity Hradec Králové 

Vojtěch Šůstek

V letošním roce oslavil Vojta Šůstek významné životní jubileum. Spolu s gratulací bychom mu rádi touto nominací na cenu Ď poděkovali za dlouhodobou spolupráci s Oblastní charitou Hradec Tříkrálová sbírka v ČernilověKrálové, a to zejména v rámci koordinování a organizace Tříkrálové sbírky v Černilově.

První dva ročníky Tříkrálové sbírky v Černilově zajišťovala koledníky a průvodce hradecká Oblastní charita. Vojta se rozhodl další ročníky organizovat sám, s dětmi a dospělými z Černilova. A vzal to za správný konec. S typicky neutuchající energií zapojil přátelé z farnosti i další lidi z obce. Jak těžké či snadné bylo přesvědčit další a nadchnout je pro myšlenku, ví asi jen on.Tříkrálová sbírka v Černilově

Po Černilově tak v prvních letech koledy procházely tři čtyři skupinky. V posledních letech vyjde do ulic obce přes třicet dětských koledníčků v bílých pláštích, s korunami na hlavách a téměř tucet dospělých průvodců.

Vojta je jeden velký úsměv a do příprav Tříkrálové sbírky vnáší celá léta svoji energii, pohodu a přátelskost. Inspiroval a podpořil zavedení Tříkrálové sbírky i v několika dalších obcích v blízkém okolí.

 

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Aktuálně

6. 3. 2019 — 24. 6. 2019

Namalujte kamínek pro děti z rané péče

6. 3. 2019 — 10. 7. 2019

Výtvarná soutěž - Pomáháme seniorům

 
 

Darujte DMS

Podpořte nás  - zašlete z vašeho telefonu dárcovskou SMS

 

 

  DMS CHARITAHK 30

  DMS CHARITAHK 60

  DMS CHARITAHK 90

 

 

tel. číslo  87 777 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč

OCH HK obdrží 29, 59 nebo 89 Kč

 

Více na www.darcovskasms.cz

Děkujeme.