Neratov - srdeční záležitost dobrovolníků z hradecké Oblastní charity

Neratov - srdeční záležitost dobrovolníků z hradecké Oblastní charity

Sobotu 11. května měli dobrovolníci hradecké Oblastní charity zarezervovanou pro brigádu v Neratově. Z původního počtu se odhlásilo na poslední chvíli sedm z nich, přesto se na dalekou cestu za prací vypravilo 22 "pracantů".

 

Osm statečných se vypravilo již v pátek, aby společně prožili večer, zbytek se připojil následující den v deset dopoledne.

Neratov je místo, kam již několik let parta dobrovolníků hradecké Oblastní charity moc ráda jezdí a díky tomu odpadají vítací organizační informace paní Wioletty Lachoty, která má dobrovolníky jČást party dobrovolníků na brogádě v Neratověiž několik let na starosti, a tak se ihned vždy chopíme rychle práce.

Práce byla rozdělená na dvě party. Jeden tým odjel do nedalekých Bartošovic, kde se mýtilo  křoví, kopala kopali zeminu a vše chystalo pro vybudování nového oplocení areálu Chráněné dílny Kopeček..

Zbytek lidí zůstal v Neratově. Maloval se a uklízel pokojík klientovi. Pracovalo na mýtině u lesa vedle kostela.

Plán byl pestřejší, nicméně hromady větví, které jsme třídili a připravovali do štěpkovače byly nekonečné, a tak jsme zůstali na palouku celý den. I přes velkou dřinu a horko byla nálada naprosto úžasná.

Přátelství, které díky neratovským brigádám vznikají, úspěšně přetrvávají a utužují se právě  při obdobných pracovních akcích.

Wioletta kolem  páté odpoledne, kdy  všichni byli již unavení prací, připravila prohlídku nového pivovaru, kde jsme ochutnali výborné pivo Prorok.    ochutnávka piva v pivovaru

V podvečer se zapálil oheń a opekly špekáčky a zelenina. Nechyběla harmonika, kytara, vyprávění...všem bylo moc hezky.

Každoročně se k dobrovolníkům hradecké charity připojují i lidé z Církve Ježíše Krista Posledních dnů v České republice. Letos jsme bohužel netrávili sobotní den ani společně ani poblíž sebe. Pomáhali na zahradě v Žamberku, která také patří pod Sdružení Neratov. I jim patří velké díky za celodenní dřinu.

Díky, úžasní dobrovolníci.

.

 

 

logo charita

 

KOMU A JAK POMÁHÁME - zde naleznete kompletní přehled všech služeb Oblastní charity HK.