Víkendová "tříkrálovka" byla plná radosti a úsměvu

Víkendová "tříkrálovka" byla plná radosti a úsměvu

Vloni bylo v sobotu na koledu krásně, letos skoro celý den propršelo. Přesto byly ohlasy na koledování velmi pozitivní. Tři králové si vykoledovali mnohde i dobroty navíc a průvodci měli co dělat, aby unesli plné tašky mlsot a dobrot pro malé koledníky. Zbývá ještě neděle.   

Letos poprvé se koledovalo o víkendu i v okrajových částech Hradce Králové - na Pláckách, Plotištích, Malšovicích, Novém Hradci, Třebši, Podzámčí, Pod strání, Svobodných Dvorech. Okolní města a obce našeho regionu si užily koledování tří králů tradičně o víkendu.  

Fotoreportáž ze sobotního koledování 

Klamoš, ŠtítyHradec KrálovéSkaliceVšestary

 

Chlumec nad Cidlinou

 

Plotiště - Hradec Králové

Sadová

Neděliště

 

 

SkaliceKlamoš, Štíty

 

 

 

 

 

 

Všestary

 

 

 

 

Písek

Čistěves

 

 

 

Výtěžek 2019 pro Královéhradecko bude rozdělený takto: raná péče Sluníčko, která pomáhá zdarma rodinám pečujícím doma o dítě s pChlumec nad Cidlinouostižením, domácí hospicová péče, která umožňuje umírajícím trávit poslední chvíle společně v domácím prostředí a odborné sociální poradenství prostřednictvím Poradny Domácí hospicové péče a Poradny pro lidi v tísni. Výtěžek z Třebechovicka zůstane v daném regionu pro zajištění pečovatelské služby. Pět procent je určeno na realizaci humanitárních projektů v Indii (např. školní autobus). Tři procenta tvoří krizový fond charit pro rychlou pomoc při mimořádných událostech (např. povodně). Třetina výtěžku je tradičně určena na humanitární pomoc Charity Česká republika v zahraničí i u nás a další projekty na pomoc lidem v nouzi.

 

Tříkrálová sbírka je charitativní projekt založený na vstřícnosti, lidskosti a velkorysosti široké veřejnosti a na pomoci mnoha stovek malých i velkých dobrovolníků. Je to největší a nejstarší finanční sbírka, která se do povědomí obyvatel celé České republiky nesmazatelně zapsala.

 

logo charita

 

KOMU A JAK POMÁHÁME - zde naleznete kompletní přehled všech služeb Oblastní charity HK.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Aktuálně

6. 3. 2019 — 24. 6. 2019

Namalujte kamínek pro děti z rané péče

6. 3. 2019 — 10. 7. 2019

Výtvarná soutěž - Pomáháme seniorům

 
 

Darujte DMS

Podpořte nás  - zašlete z vašeho telefonu dárcovskou SMS

 

 

  DMS CHARITAHK 30

  DMS CHARITAHK 60

  DMS CHARITAHK 90

 

 

tel. číslo  87 777 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč

OCH HK obdrží 29, 59 nebo 89 Kč

 

Více na www.darcovskasms.cz

Děkujeme.