Festival bez domova očima Romana Bindera

Festival bez domova očima Romana Bindera

A jaký byl? Bez předsudků, opovržení, pohrdání, příkazů...byl prostě PUNK, řekl o něm Roman Binder, který celou akci dokumentoval a fotil. Dům Matky Terezy, středisko sociálních služeb prolid bez domova

Celou akci stejně jako vloni naplánoval a zrealizoval tým pracovníků Domu Matky Terezy, který s lidmi nez domova každodenně pracuje a stýká se s nimi. Velkou pomocí byli i dobrovoníci u kasiček a ve stánku Kreativní dílny.

Program začal ve 14 hodin přivítáním a krátými pozdravy Ing.Anety Maclové, náměstkyně primátfestival bez domovaora Statutárního města Hradec Králové a Mgr. Vojtěcha Šůstka, ředitele Oblastní charity Hradec Králové. Do rolí moderátorů se k mikrofonu postavili Mgr. Zdislava Čepelková a Bc. Jiří Janeček, pracovníci  hradecké Oblastní charity.

V rámci druhého ročníku žánrově různorodé hudby vystoupili Pianka, OLIN black, Čert Ví, Three Wild Guns,
Proxima Furens.

Pestrý byl i doprovodný program, který nabízel ve stánku Kreativní dílny výrobky klientů Sociální rehabilitace, uskutečnil se bazar kabelek a klobouků a sbírka obuvi. Snědl se i guláš u stánku Kuchyně Sociální rehabilitace, který připravili klienti Sociální rehabilitace. festival bez domova

Po celou dobu festivalu se společně maloval velkoformátový obraz, který bude vzpomínkou na Festival 2018.

Při poslechu hudby si příchozí mohli  číst  upřímně, lidsky napsané příběhy lidí bez domova, kteří prošli profesním životem terénního pracovníka, Bc. Petra Macla. Stejně jako vloni, bylo možné si prohlédnout výstavu fotografií Bc. Petra Macla, zachycující život lidí bez domova.

Druhý ročník  festivalu bez domova se vydařil, i když hudba chvílemi divoká, byla nálada klidná a velmi přátelská. Přišlo mnohem více lidí, než vloni. Na festival festival bez domovapřišli i lidé bez domova, využívající služby Domu Matky Terezy, přijeli i bývalí klienti, kteří se již postavili na vlastní nohy.

V místě stály dvě zapečetěné kasičky, ze kterých bylo spočteno 6 605 Kč. Finance se využijí v Domě Matky Terezy.

"Každý si neseme svůj kříž. Někdo však nemá dost sil, aby s ním došel až do cíle ...bez podpory...končí často sám, bez přátel, rodiny, práce, domova, financí...Ne vždy vlastní vinou, hloupostí, důvěřivostí, naivitou...Těm je potřeba pomoci. V tomto duchu se nesl 2.ročník Festivalu bez domova, který organizoval Dům Matky Terezy v Hradci Králové. Fesťák bez předsudků, opovržení, pohrdání, příkazů...byl prostě PUNK " napsal na zeď sociální sítě Roman Binder.

Partnerem projektu bylo Město Hradec Králové. Děkujeme.

Související galerie