Kamínková benefice 2018 s rekordním výtěžkem 61 544 Kč. Děkujeme.

Kamínková benefice 2018 s rekordním výtěžkem 61 544 Kč. Děkujeme.

Ve dnech 28. a 29. června se konala kamínková benefice. Prodávaly se kamínky od dětí i dospělých. Ve čtvrtek se navíc uskutečnila aukce omalovaných kamínků od známých osobností. Výtěžek byl určený pro  Středisko rané péče Sluníčko.  středisko rané péče Sluníčko

Již pět let se koncem června stává z jedné kanceláře hospodářského střediska Oblastní charity HK  v Komenského ulici sklad omalovaných kamenů. Nedá se dopočítat, kolik kamínků se sejde, ale jedno je jisté, převážet kamínky a nosit je a připravovat na kamínkovou benefici, je ve finále hodně fyzicky těžké. Ale tíhu nerostu převážila energie, která v kamínkách je. Za každým kamínkem jsou ruce dvě ruce, které kámen malovaly a dobré srdce, které vedlo ruku k dobrému úmyslu a skutku.kamínková benefice 2018

Kamínková benefice 2018

Radovali jsme se z každé zásilky a s netrpělivostí otevírali balíčky s kamínky. Někdo přišel sám, ti z dálky je posílali.  

V tomto období se scházely omalované kamínky i do dražby od zajímavých známých osobností.

 
 
1/ Středa 28. – 29. června – kamínky od dětí a dospěláků  - s výtěžkem 25 544 Kč

Dvoudenní prodej kamínků byl plný úžasné pozitivní energie. Bylo moc hezké sledovat děti i dospělé,jak si vybírají, jak diskutují a nechávají se přemlouvat k jinému kamínku. Mnohé děti poznaly mezi spoustou  kamínků i ten svůj. Středeční prodej byl ale díky počasí kratší. Nejdříve sice svítilo slunce a kamínky byly obležené dětmi i dosplěými, kolem sedmé padaly z nebe provazy vody a Žižkovy sady  osiřely. Ve čtvrtek snad všichni kolem kamínkové benefice sledovali radary počasí a s nadějí čekali na dobré zprávy. A ty přišly. V 15 hodin již nepršelo a opět vypukla bitva o kamínky.

Žižkovy sady byly plné návštěvníky divadelního festivalu a kamínky si se zájmem prohlédli snad všichni, kdo šli kolem. Kamínková akce chytla za srdce a bylo velice příjemné sledovat, jak si lidé vybírají, jak hledají ten pravý kamínek a bylo i skvělé cítit tu báječnou podporu a projevy důvěry. Lidé mnohdy zaplatili za kamínek mnohem víc se slovy: "Přeci je to na charitu a pro děti..."

Díky, díky, veliké díky všem co koupili kamínek, všem, co malovali kamínek i jinak pomohli při dvoudenní akci omalovaných kamínků. Děkujeme dobrovolníkům, kteří  se podíleli na organizaci. Veliké díky Petru Štěpánkovi a Jardovi Hájkovi.

Kamínky malovali: dětí ze ŠD Krakovany, Ema Matějková s maminkou, Věra Císařová, studenti Gymnázia Boženy Němcové Hradec Králové, děti a maminky z Kratonoh, senioři z Domova Důchodců Lampertice, děti ze ZUŠ Habrmanova HK s paní učitelkou  Legnerovou, děti ze ZŠ Josefa Gočára s paní učitelkou Hanou Hlaváčovou, děti ze ZŠ Praktická HK, děti ze ZŠ SNP HK s paní učitelkou Věrou Fridrichovou, také  parta aktivních žen  - Eva Komínová, iva Jurášková, Hana Weisová, Hana Trávníčková, Vlasta Juštová, Adriena Marková,  děti z MC Sedmikráska, o víkendu 9. června malovali dobrovolníci Kruhu dobrovolníků, dále Ivana Sršňová, Anna Tichá, Matyáš Frodl, děti za ZŠ Plotiště nad Labem, děti ze ZŠ Mžany, děti i dospělí  z Infocentra Hradec Králové, studenti Biskupského Gymnázia B.Balbína - školní klub, děti ze ZUŠ ZŠ Jana Pavla II z HK, ženy z jógy od paní Vladislavy Jezberové, klienti Péče o duševní zdraví, kolektiv pracovníků s dětmi z MCPEN z Auparku, Martina Komínková, Stanislav Rejchrt, Lenka Hejcmanová, Jana Pixová z Rasočšek, děti ze ZŠ Librantice, ZŠ Plotiště nad Labem, děti z Lišic, senioři z Grand Parku HK, děti i dospělí z Českého zálesáku, Dagmara Urbanová, děti ze ZŠ Kukleny - školní klub pod vedením paní učtielky Judity Weisové, Marcela Bejčková s vnučkou Vanesou, děti z MC Doměček, Hana Jurčíková, Maruška Jurčíková, Lenka Pikolová, Jaroslava Gabrielová, senioři z Domova důchodce z Černožic, Radka Šůstková, Hana Šlapáková, Zdeňka Bláhová, Marie Zajíčková, Poršová Helena

.

2/ kamínková aukce - 29. června od 17.30 hodin - výtěžek 36 000 Kč - 36 kamínků

Přípravy na aukci komplikovalo špatné počasí. přesto se v 15 hodin obloha rozjasnila a přestalo pršet. U kašny v Žižkových sadech se připravily důstojné prostory pro venkovní aukci. Díky tradickamínková benefice 2018i i díky velké propagaci se seel rekorní počet lidí.

Krátkého přivítání se ujal ředitel Mgr. Václav Hrček a poté již mikrofon nepustil z ruky úžasný Bohumil Lemfeld. 

Nabídka jmen autorů byla pestrá a letošní model, snížit počet kamínků na 36 se osvědčil. Skvělá atmofséra smršť příhozů, dobrá nálada, krásné kamínky, počasí - vše letos krásně do sebe zapadlo jak skládačka  puzzle a výsledek akce byl skvělý.  

Děkujeme laskavým autorům za omalované kamínky. Vážíme si ochoty věnovat čas naší bekamínková benefice 2018nefici. Kamínky do aukce darovali: Michael Rittstein, Petra Černocká, Vlasta Kahovcová, Jitka Kamencová Skuhravá, Blanka Matragi, Vladimír Merta, Pavel Pucholt, Vanda Hybnerová, Leoš Šimánek, Jiří David, Karel Jerie, Xenia Hoffmeisterová, Karel Gott, Roman Franta, Ivan Hlas, Stanislav Diviš, Josef Bavor, Nanako Ishida, Zdeněk Jirků, Vendula Hegerová, Jaroslav Valečka,  Matěj Macháček, Petr Samek, Lenka Civade, Soňa Večtomov, Berenika Kohoutová Roman Štabrňák, Gabriela Koukalová, Eva Filipová, Ivan Mládek, Jiří Kristen, Dagmar Jirousová.

Výtěžek benefiční aukce je určený pro Středisko rané péče Sluníčko, které pomáhá rodinám, jež doma pečují o dítě s postižením. Péče je zdrama, v uplynulém roce poradkyně rané péče dojížděly do kamínková benefice 2018132 kamínková benefice 2018rodin v celém Královéhradeckém kraji.

Děkujeme

Děkujeme Galerii Koruna - paní Zuzaně Kopečné Kostlánové a Ing. arch. Zuzaně  Kostlánové za tradičně  vlídné přijetí naší výstavy kamínků, za prezentaci a pomoc.

Upřímně děkujeme za podporu společnostem Kastt a.s., Dopravní podnik města Hradce Králové a.s., Merida Hradec Králové s.r.o.

Děkujeme pořadateli Open Air programu - neziskové organizaci kontrapunkt, z. s. a konkrétně Mgr. Barboře Holanové.Děkujeme médiím - Rádiu Proglas, Rádiu Černá Hora, Českému rozhlasu Hradec Králové, díky týdeníku Radnice a Hradeckému Deníku, přátelům Oblastní charity  HK na Facebooku, děkujeme mnoha dalším ochotným jakkoliv pomoci s propagací.

 

Děkujeme vám.