Národní potravinová sbírka

Tato celostátní sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy,  NADĚJÍ, České federace potravinových bank a Charity Česká republika. 

Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla a základního drogistického zboží. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí.

Národní potravinová sbírkaNárodní potravinová sbírka se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu. V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. 

Pomáhat není nikdy možné bez spolehlivých a věrných partnerů, jimiž jsou v případě Národní potravinové sbírky přední prodejci potravin a drogistického zboží v České republice. Jsou jimi konkrétně společnosti Albert, BILLA, drogerie dm markt, Globus, Lidl, Makro, Penny Market, ROSSMANN a Tesco.

Komu Národní potravinová sbírka pomáhá?

Vybrané potraviny a drogistické zboží putují do Potravinové banky Hradec Králové, která poskytuje pomoc organizacím poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to v královéhradeckém kraji.

Cesta darovaných potravin a drogerie je tak přímá a krátká a zakoupené jídlo a další věci pomáhají tam, kde chybějí a kde jsou potřeba.

Zájemci o účast na Národní potravinové sbírce se mohou tradičně hlásit na ZhoB5YUSYanBZd5%65pJ

Národní potravinová sbírka 2018