Domov pro matky s dětmi

Podpořte  Domov pro matky s dětmi v prodejnách Tesco
21. června 2019 Aktuálně Domov pro matky

Podpořte Domov pro matky s dětmi v prodejnách Tesco

Domov pro matky s dětmi je zařazen do projektu Vy rozhodujete, my pomáháme, prostřednictvím Nadačního fondu Tesco. Hlasovat pro něj můžete hlasovat pouze v Tesco obchodě: Královéhradecký Hradec Králové Rašínova 1669 

Výroční zpráva OCH HK za rok 2018
19. června 2019 Výroční zpráva

Výroční zpráva OCH HK za rok 2018

S radostí zveřejňujeme dokument, který je ohlédnutím za naší společnou prací v roce 2018. Naleznete v něm faktické informace, fotografie z jednotlivých služeb i akcí, příběhy z našich péčí. Děkujeme všem za pomoc, podporu, přízeň.  

Příběhy, které se píší v Azylovém domě
31. května 2019 Aktuálně Domov pro matky

Příběhy, které se píší v Azylovém domě

Královéhradecký azylový dům pro maminky s dětmi nabízí pomoc již od roku 2002. Během uplynulých let našlo pod jeho střechou přechodné bydlení téměř  tři tisíce osob.

Leden, za kamna vlezem, neplatí ale v hradecké Oblastní charitě
18. února 2019 Aktuálně Azylový dům

Leden, za kamna vlezem, neplatí ale v hradecké Oblastní charitě

Péče o ty, kteří pomoc potřebují, je v Oblastní charitě Hradec Králové nepřetržitý, nekonečný proces. Odborníci v sociální oblasti i odborný zdravotnický personál v jednotlivých zařízeních hradecké Oblastní charity jsou v denním kontaktu s lidmi, co péči a pomoc hledají.

Děkujeme za podporu  azylové domu pro matky s dětmi
15. února 2019 Aktuálně Domov pro matky

Děkujeme za podporu azylové domu pro matky s dětmi

Od 1. 1. 2016 do 30. 6.2019 je služba azylový dům poskytovaná v Domově pro matky s dětmi podporovaná v rámci projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV“, z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost.

Vánoční besídka v "mamiňáku"
17. prosince 2018 Aktuálně Domov pro matky

Vánoční besídka v "mamiňáku"

Velké přípravy, mnoho a mnoho hodin zkoušení a chystání - to je vánoční besídka v azylovém domě. A výsledek? Neopakovatelná, spontánní, laskavá vystoupení dětí i maminek žijících v azylovém domě na Pouchově.

Mikulášská besídka v Domově pro matky a dětmi
11. prosince 2018 Aktuálně Domov pro matky

Mikulášská besídka v Domově pro matky a dětmi

Začátek adventu oslavili v Domově pro matky s dětmi mikulášskou besidkou. Děti z azylového domu příchod Mikuláše netrpělivě očekávaly již od rána.

Léto v azylovém domě s aktivitami pro maminky i děti
14. srpna 2018 Aktuálně Domov pro matky

Léto v azylovém domě s aktivitami pro maminky i děti

V azylovém domě na Pouchově je i v létě stále plno dětí. Většinu času tráví zde, se svými maminkami a pracovnicemi zařízení. Aby prázdniny byly i pro ně časem, na který budou rády vzpomínat, připravuje se pro ně mnoho aktivit.

Maminky s dětmi z azylového domu se  létě těší z pěkného výletu
8. srpna 2018 Aktuálně Domov pro matky

Maminky s dětmi z azylového domu se létě těší z pěkného výletu

V Domově pro maminky s dětmi je nejrušněji o Vánocích. Ale ani prázdninový provoz nedá pracovnicím azylového domu vydechnout. Radostní byli všichni zejména po výletu do Prahy. 

Křtiny 2018 v azylovém domě
14. března 2018 Aktuálně Domov pro matky

Křtiny 2018 v azylovém domě

Na konci ledna v Domově pro matky s dětmi konala Bohoslužba, během které bylo pokřtěno pět dětí a jedna maminka žijící v azylovém domě. Maminka i děti se na tuto událost moc těšily.