Aktuálně sociální poradenství

30 let OCH HK - Poradna pro lidi v tísni
27. října 2022 Aktuálně sociální poradenství

30 let OCH HK - Poradna pro lidi v tísni

Poradna pro lidi v tísni nabízí pomoc v rámci sociálně právního poradenství při řešení rodinného práva, problémech s bydlením, popřípadě v oblasti sociálních dávek. Jedním z nejčastějších důvodu vyhledání pomoci je zadlužení, exekuce, platební neschopnost či insolvence. V rámci psychologického poradenství poskytuje krizovou intervenci a podpůrnou terapii.

Přibývá lidí, kteří potřebují materiální pomoc
12. září 2022 Aktuálně sociální poradenství

Přibývá lidí, kteří potřebují materiální pomoc

Královéhradecký kraj - Inflace a ceny energií začínají dopadat na nejohroženější skupiny lidí. Zaznamenává to i Poradna pro lidi v tísni Oblastní charity Hradec Králové. „Zájem o potravinovou pomoc se v poslední době minimálně zdvojnásobil,“ řekla v rozhovoru pro Deník sociální pracovnice a odborná poradkyně Renáta Janková, která pomáhá lidem už od roku 2006.

Poradna pro lidi v tísni slaví 20 let
28. dubna 2022 Aktuálně sociální poradenství

Poradna pro lidi v tísni slaví 20 let

Poradna pro lidi v tísni nabízí pomoc již od roku 2002. Lidem v nouzi, v těžkých životních situacích, nabízí v rámci sociálně právního poradenství bezplatnou pomoc při řešení dluhové problematiky, rodinného práva, při problémech s bydlením, v oblasti sociálních dávek.

Dřív se lidé za svoje dluhy styděli, to se změnilo
18. února 2022 Aktuálně sociální poradenství

Dřív se lidé za svoje dluhy styděli, to se změnilo

„Současné zdražování ohrozí velkou skupinu lidí. Řada lidí už dnes žije na hraně a rostoucí ceny na ně tvrdě dopadnou,“ říká vedoucí Poradny pro lidi v tísni Oblastní charity Hradec Králové Zdislava Čepelková.
        
     
    
     
        
             

Nejste si jisti, jestli na vaše exekuce můžete využít akci Milostivé léto? Poradíme jak postupovat
3. listopadu 2021 Aktuálně sociální poradenství

Nejste si jisti, jestli na vaše exekuce můžete využít akci Milostivé léto? Poradíme jak postupovat

Poslanci schválili balík změn v exekucích. Novinkou je i tzv. Milostivé léto, které se koná od 28. října 2021 do 28. ledna 2022. Lidé budou mít příležitost se alespoň částečně vymanit z dluhové pasti a začít znovu žít normální život. Týká se to dluhů, které mají lidé vůči veřejné správě, a to včetně institucí s jakýmkoli státním podílem. Jde třeba i o podniky s účastí města. 

Milostivé léto  - šance na nový život
4. října 2021 Aktuálně sociální poradenství

Milostivé léto - šance na nový život

Na konci června schválili poslanci balík změn v exekucích. Novinkou je i tzv. milostivé léto. Lidé budou mít příležitost alespoň částečně se vymanit z dluhové pasti a začít znovu žít normální život.

Mříže nemusejí být překážkou
3. srpna 2021 Aktuálně sociální poradenství

Mříže nemusejí být překážkou

Poslední dva roky Poradna pro lidi v tísni v Hradci Králové rozšířila okruh osob, kterým  pomáhá řešit dluhy. Jde o osoby ve výkonu trestu, konkrétně ve věznicích v Hradci Králové a Pardubice. 

Jak Poradna pro lidi v tísni pomáhá lidem v obtížných životních a finančních situacích
21. července 2021 Aktuálně sociální poradenství

Jak Poradna pro lidi v tísni pomáhá lidem v obtížných životních a finančních situacích

V naší Poradně se setkáváme s lidmi, kteří se již před Covidem potýkali s nelehkými potížemi, zejména finančními či vztahovými. Velmi často jim tyto potíže významně zasahovaly do mnoha oblastí běžného sociálního fungování.

Exekuce v Česku čeká změna. Poslanci schválili novelu exekučního řádu
9. července 2021 Charita Česká republika

Exekuce v Česku čeká změna. Poslanci schválili novelu exekučního řádu

Poslanecká sněmovna ve středu 7. července schválila na mimořádné schůzi novelu exekučního řádu se senátními úpravami. Zákon přinese zásadní změny, které uleví až 720 tisícům lidí v exekuci. Předloha počítá s šestiletou lhůtou, po jejímž uplynutí by exekutor při splnění určitých podmínek zastavil dlouhodobou bezvýslednou exekuci. Zastavování nynějších šestiletých a delších exekucí by tak mohlo začít v roce 2023.

Souběh exekucí srážek ze mzdy a přikázání pohledávky z účtu povinného  u peněžního ústavu
3. března 2021 Aktuálně sociální poradenství

Souběh exekucí srážek ze mzdy a přikázání pohledávky z účtu povinného u peněžního ústavu

Poradna pro lidi v tísni často řeší problematiku nařízených exekucí přikázáním pohledávky z účtu povinného u peněžního ústavu a obranu proti této exekuci. Nepostačuje-li jeden ze způsobů provedení exekuce k uspokojení oprávněného, lze exekuci v jednom exekučním řízení provést více způsoby, popřípadě i všemi zákonem stanovenými způsoby.