Volnočasový klub Mariánek oslavil letos 20 let od svého založení
28. března 2023 Aktuálně Domov pro matky

Volnočasový klub Mariánek oslavil letos 20 let od svého založení

Domov pro matky s dětmi do své historie vepsal více jak čtyři tisíce příběhů rodin. Našly zde lidskost, porozumění, důstojnost a pomoc. Pomoc a podporu zde již více jak 20 let nachází maminky. Samostatná péče je věnovaná dětem ve Volnočasovém klubu Mariánek.

Mariánek slavil 20 let

Myšlenka poskytnout dětem možnost smysluplně prožívat odpolední čas, něčemu se přiučit, naučit, dala podnět k založení Volnočasového klubu Mariánek. U jeho zrodu stála tehdejší ředitelka hradecké charity Ing. Aneta Maclová, první vedoucí Klubu Mariánek Zita Homolková, první vedoucí  Domova pro matky s dětmi Zdeňka Koutníková a Marie Jacková z Poradny pro lidi v tísni a další.  

Kulaté narozeniny se oslavili komorně a příjemně. Bylo to setkání s dětmi, maminkami, pracovnicemi, které v Klubu Mariánek v minulosti pracovaly, se současným týmem Azylového domu a zástupci hradecké Oblastní charity. Nechyběl narozeninový dort, svíčky, vzpomínky a veselé vyprávění.  

Na oslavu připravily děti hudební vystoupení laděné do pohádkového tématu a také předvedly, co se naučily na kytaru a baskytaru. Oslavy se zúčastnila již zmiňované spoluzakladatelky Domova pro matky s dětmi  Ing. Aneta Maclová a Zita Homolková.

Slavnostní program se přenesl v odpoledních hodinách do zahrady, kde byl připravený program při společných soutěžích. 

DSC03533 (1)

DSC03547

IMG-20230322-WA0000

IMG-20230322-WA0032

IMG-20230322-WA0067

Více o Domovu pro matky s dětmi