Aktuálně OCH HK

Kamínková aukce pro Lůžkový hospic 165 300 Kč. Děkujeme.
27. června 2022 Aktuálně OCH HK

Kamínková aukce pro Lůžkový hospic 165 300 Kč. Děkujeme.

V neděli 26. června se v odpoledních hodinách uskutečnila online živá aukce omalovaných kamínků od českých výtvarníků.  Výtěžek aukce  je 165 300 Kč. Částka podpoří projekt výstavby Lůžkového hospice Oblastní charity Hradec Králové. Děkujeme všem za podporu. 

Oslavy 30. výročí charity a ocenění pracovníků
6. června 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Oslavy 30. výročí charity a ocenění pracovníků

Na páteční oslavy 30. výročí charity v Královéhradecké diecézi dorazilo do poutního místa Koclířov přes 300 účastníků a hostů. Po slavnostní a děkovné mši svaté bylo oceněno 21 pracovníků Charit z celé diecéze za obětavou službu v charitě. Jsou to profesionálové se srdcem na dlani, kteří denně zajišťují služby pro potřebné a nemocné - pečovatelé, zdravotníci, sociální pracovníci i projektoví manažeři a administrativní pracovníci. Na oslavy přijeli také hosté z německého Hechingenu, kteří nám pomáhali rozjet první charitní služby. Arcibiskupové z Indie Moras a Machado převzali rovněž charitní ocenění a děkovali za veškerou podporu chudých dětí v Indii. Přítomné pozdravili také prezident Charity ČR Pavel Posád a hradecký biskup Jan Vokál, kteří ocenili činnost charity. Oslavy završil odpolední koncert písničkáře Slávka Klecandra a beseda s indickými arcibiskupy o Adopci na dálku. Akci doprovodila také výstava příběhů „Pomáháme vám srdcem už 30 let“ a jarmark výrobků klientů charitních dílen a center z Rychnova, Nových Hradů a Červeného Kostelce.

Oblastní charita Hradec Králové slaví 30 let
30. května 2022 Aktuálně OCH HK

Oblastní charita Hradec Králové slaví 30 let

Prvního června uplyne 30 let od podpisu zakládající listiny Oblastní charity Hradec Králové. Je vnímaná jako stabilní, profesionální, dobře fungující organizace, kde je prostor pro laskavost, empatii, ochotu.

Seniorsky den s účastí hradecké Oblastní charity
20. května 2022 Aktuálně OCH HK

Seniorsky den s účastí hradecké Oblastní charity

V úterý 17. května se v Knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici konal Seniorský den. Oblastbní charita Hradec Králové prezentovala všechny své sociální a zdravotní služby, které seniorům nabízí. Samostatný stánek měly kolegyně s Poradny Domácí hospicové péče.

Sázení stromů  - oslava 30. narozenin hradecké Oblastní charity
13. dubna 2022 Aktuálně OCH HK

Sázení stromů - oslava 30. narozenin hradecké Oblastní charity

Netradičně si pracovníci Oblastní charity Hradec Králové připomněli letošní 30. výročí hradecké charity. Společně s dobrovolníky charity vysázeli v lese nové stromky.

Velikonoce 2022
11. dubna 2022 Aktuálně OCH HK

Velikonoce 2022

Nechť jsou Vaše dny naplněné štěstím, ať si užijete svátky v poklidu a ať máte radost ze všeho nového, co s jarem přichází. Krásné Velikonoce přejí pracovníci Oblastní charity Hradec Králové

První koledníci již vyrazili na Tříkrálovou sbírku
7. ledna 2022 Aktuálně OCH HK

První koledníci již vyrazili na Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová sbírka odstartovala již i na Královéhradecku. Koledníky krále v bílých pláštích bylo možné potkat již v několika obchích a městech regionu.

Tříkrálová koleda již zní i ulicemi Královéhradecka
5. ledna 2022 Aktuálně OCH HK

Tříkrálová koleda již zní i ulicemi Královéhradecka

Tříkrálová koleda začíná znít ulicemi Královéhradecka. Děkujeme laskavé rodině Maříkových za originální nazpívání koledy. Pokud koledníky krále nepotkáte, lze projekty hradecké charity podpořit i on-line, či do statických kasiček.

22. prosince 2021 Aktuálně OCH HK

Děkujeme firmě Kama s.r.o.

Srdečně děkujeme české společnosti Kama s.r.o. za velký dar krásných a kvalitních čepic, našim zaměstnancům a klientům udělaly obrovskou radost. Je to krásný vánoční dárek, který je pro nás zároveň vyjádřením podpory.  

Podpora měst a obcí v roce 2021
15. prosince 2021 Aktuálně OCH HK

Podpora měst a obcí v roce 2021

Oblastní charita Hradec Králové poskytuje zdravotní a sociální služby. Okolní města a obce i letos finančně podpořily naši pomoc, kterou poskytujeme jejich obyvatelům.