Úspěšná Tříkrálová sbírka 2022, děkujeme Vám.

Úspěšná Tříkrálová sbírka 2022, děkujeme Vám.

Děkujeme, děkujeme! Oblastní charita Hradec Králové posílá upřímné poděkování do všech obcí a měst regionů Královéhradecka, Novobydžovska, Chlumecka, Třebechovicka a Černilovska. Výtěžek Tříkrálové sbírky z 363 rozpečetěných kasiček je 1 602 081 Kč. K dnešnímu datu jsme získali ještě dalších 115 456 Kč prostřednitcvím on-line podpory.

Ještě na konci listopadu bylo možné jen těžko odhadnout, zda se sbírka v klasickém modelu s králi v bílých pláštích uskuteční. Připravovala se i varianta s umístěním statických kasiček na úřadech, místních obchodech, či školách. V loňském roce se osvědčila i možnost on-line podpory.  Všichni jsme ale doufali, že se novoroční koleda přeci jen na ulicích rozezní a že koledníci králové s bílými korunami na hlavách vnesou do ulic novoroční poselství naděje.   

Někde se rozhodlo o podobě sbírky již na začátku adventu, v mnoha obcích a místech regionu se vše řešilo až těsně samotným koledováním. Covid měl vliv na vše, co platilo večer, bylo druhý den jinak. Na poslední chvíli vznikaly nové skupinky, nebo se úplně rušily.  

Děkujeme Vám

"K veliké radosti pracovníků hradecké charity se letošní výtěžek, včetně darů z online prostředí, vyšplhal téměř k rekordní částce z roku 2020." řekl ředitel OCH HK Mgr. Vojtěch Šůstek "Prostředky z Tříkrálové sbírky jsou pro nás velmi důležité. Stejně důležitou vnímám však i i lidskou rovinu sbírky. Ta letos předčila veškerá očekávání. Tříkrálová sbírka byla plná emocí. Byla o dobrých skutcích a  laskavých srdcí. Byla o odvaze, nasazení, byla o velkorysosti. Byla o naději. Za to jsem moc rád a za vše jsem velmi vděčný.   Upřímně děkuji všem malým i velkým koledníkům, děkuji pracovníkům z obecních i městských úřadů, pedagogům a dalším ochotným lidem, kteří pomohli Tříkrálovou sbírku uskutečnit. Děkuji za písničky, za každý úsměv. Děkuji také za každou statickou kasičku, kterou bylo možné umístit v dané obci či městě. Děkuji za příspěvky i do farních kasiček. Vážím si podpory a děkuji za všechny projevy důvěry." 

Tříkrálové kasičky se zapečetily pro obce a města: Babice, Blešno, Bolehošť, Bor, Bříza, Černilov, Červeněves, České Meziříčí, Čestice, Číbuz, Čištěves, Divec, Dobřenice, Dohalice, Dolní Přím, Hněvčeves, Hubíles, Horní Přím, Holohlavy, Hořiněves, Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Chotělice, Chlum, Chudeřice, Jehlice, Jeníkovice, Jílovice, Káranice, Klamoš, Kladruby, Kosice, Kosičky, Králíky, Králova Lhota, Kratonohy, Michnovka, Ledce, Lejšovka, Lhota pod Libčany, Libčany, Libníkovice, Loučná Hora, Librantice, Libřice, Lišice, Lodín, Lochenice, Lovčice, Lučice, Lužec nad Cidlinou, Máslojedy, Michnovka, Mlékosrby, Mokrovousy, Mžany, Neděliště, Nechanice, Nepolisy, Nové Město, Nový Bydžov, Nový Přím, Obědovice, Olešnice, Osice, Petrovice, Pamětník, Písek, Praskačka, Probluz, Převýšov, Rohenice, Rosnice, Sadová, Sedlice, Sloupno, Smržov, Sovětice, Stará Voda, Stěžery, Stračov, Střezetice, Světí, Štíty, Třebechovice pod Orebem, Urbanice, Újezd, Vlčkovice, Všestary, Výrava, Vysoká nad Labem, Vysoký Újezd, Želí, Želkovice, Žďár nad Orlicí, Žíželeves. Vedení obce Černožice zaslalo finanční dar.

Ke sbírce v Hradci Králové se letos připojily děti ze Základní školy Jiráskovo náměstí, Biskupského gymnázia, Gymnázia Boženy Němcové, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie a Základní školy v Plotištích.

Velkou pomocí byli také děti a pedagogové ze škol z okolních obcí a měst: - ze Základní školy ze Skřivan, Smidar, Chlumce nad Cidlinou, Nechanic, Nového Města. Opět se připojily děti z Praktické školy z Nového Bydžova s průvodci z gymnázia Nový Bydžov. V Lochenicích, Vysoké nad Labem a Hradci Králové již tradičně pomohli skauti ze skautských oddílů Sv. Jiří a Sluníčko.

Vážíme si důvěry a podpory

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 podpoří Hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny v domácím prostředí, přípravné práce pro výstavbu lůžkového hospice, odborné sociální poradenství v těžkých životních situacích, provozně technické zázemí pro sociální služby a zdravotní péči, dále humanitární projekty v Indii (5 %, např. školní autobus), krizový fond pro pomoc při mimořádné události (3 % např. povodně). Třetina z celkového výtěžku je určena na humanitární pomoc Charity Česká republika a další projekty na pomoc lidem v nouzi.    

kompletní fotogalerie skupinek koledníků

Přehledy podle obcí a měst, podle čísel kasiček

270017091_1032585877322039_1475885142053345410_n