Vážení a milí dobrovolníci, 
srdečně vás zdravím. Doufám, že jste natěšeni na jaro jako já, těším se na slunce, na vůni svěžích dní, těším se na naše společné aktivity.
 

  • 28. března od 16.50 hodin  - Pozvání na další setkání s komunikační hrou Řekni mi - Řekni mi.  Jedná se o konverzační karetní hru, která vychází z předlohy americké hry Hello (dříve My Gift of Grace). Hra pomáhá  otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života. Většinu lidí někdy napadlo, co by si přáli v závěru svého života. Málokdo o tom ale někomu řekne. Komunikace o přáních v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.Kde: Na Kropáčce 30/1, u Velkého náměstí, přihlásit se ke hře lze na telefonu 778 441 449.
  • Domácí buchty pro Ples bez fraku - prosíme o upečení domách buchet, perníku, bábovek pro akci pro lidi bez domova.Prosíme, přineste upečené 31. března v pátek do Domu Matky Terezy, U Mostku, popřípadě do Hospodářského střediska, Komenského 266.
  • 12. - 19. dubna Sbírka ošacení pro Sociální šatník - Prosíme o pomoc s nashromážděním ošacení 

Pánské  - tepláky, rifle, mikiny
Dámské - tepláky a legíny
Batohy a praktická obuv
Pánské a dámské ponožky, pánské trenky a dámské kalhotky
(raději jedny nové, než troje roztrhané)
 
Sběrná místa:
Studijní a vědecká knihovna, Knihovna města HK/ Wonkova,Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Bio Central, Informační centrum u Muzea, Bajkazyl, Interspar, Futurum, AtriumVíce o Sbírce                     

  • 15. dubna, Karneval s dětmi a rodinami z rané péče, tělocvična Předměřice - 14 - 17 hodin - prosíme o pomoc s organizací - hry s dětmi z rané péče, stanoviště - masky vítané.
  • 18. dubna - promítání českého filmu BUKO, s následnou diskuzí o domácí hospicové péči, vstup zdarma Studijní a vědecká knihovna uvádí úsměvný příběh o ženě, koni a vztazích. Film je pozvánkou k následné diskuzi o doprovázení nevyléčitelně nemocných v rodinném, domácím prostředí.Akce začíná v 17 hodin, přátelským setkáním se zdravotními sestrami a lékaři paliativní péče. Začátek promítání filmu v 18 hodin.
  • Sbírka potravin se koná 22. dubna - opět Vás prosíme o pomoc, bez Vás bychom sbírku nemohli uskutečnit v takovém rozsahu. Přihláška ZDE
  • Stále hledáme ochotné dobrovolníky a dobrovolnice, kteří by docházeli k seniorům. Stále se hlásí senioři, kteří jsou sami a těší se na společnost báječných dobrovolníků.
  • Hledáme pomoc do Skladu kompenzačních pomůcek - sklad je po částečné rekonstrukci a je potřeba umýt pomůcky v novém sprchovém koutu a dát vše do pořádku. Prosím, volejte Marušku Hesounovou, každá pomoc je vítaná:  773 244 523.
  • Namalujte kamínek a přineste do 28. června na adresu:Oblastní charita Hradec Králové, Komenského 266, Hradec Králové. I Váš kamínek pomůže.Výtěžek benefiční akce je určený pro Středisko rané péče Sluníčko, které pomáhá rodinám s dětmi s postižením v Královéhradeckém kraji. Péče je poskytovaná zdarma, v domácím prostředí dítěte.Květen:  připravujeme tradiční brigádu v Neratově/ Žamberku,Srdečně Vaše Petra, Oblastní charita Hradec Králové, Petra Zíková, dobro@charitahk.cz