Tříkrálová sbírka hradecké Oblastní charity sečtena. Výtěžek předčil očekávání!

Tříkrálová sbírka hradecké Oblastní charity sečtena. Výtěžek předčil očekávání!

Letošní výtěžek opět předčil očekávání, zastavil se na rekorní částce 1 837 439 Kč, což je o  205 410 Kč více než v roce 2019. Zapečetěno bylo 436 kasiček

Z tohoto počtu se připravilo 150 pro město Hradec Králové (z toho 21 pokladniček v kostelích Královéhradeckého vikariátu a 129 pro sbírku po Hradci Králové - několik kasiček však nebylo využito). Se zbývajícími 286 kasičkami se koledníci v bílých pláštích a korunami na hlavách rozběhli do ulic měst a obcí hradeckého a třebechovického regionu.

Sbírka se letos uskutečnila od 4. do 12. ledna. Možnost koledovat po Třech králích využilo 13 obcí. Ve většině obcích a městech  se koledovalo hned první povánoční víkend. V centru Hradce Králové chodily skupinky koledníků i ve všední den v úterý 7. ledna. 

Leošní tříkrálová sbírka byla úžasná. Ze všech koutů našich obcí i měst přichází moc hezké zprávy. "Děti si to moc hezky užily", "Děti se již hlásí na příští rok", "Lidé na nás již netrpělivě čekali", "Paní nebyla doma a nechala na dveřích přilepenou pětistovku s lístečkem pro  koledníky", "Děti dostaly výslužky", "Děkujeme za možnost pomáhat lidem v nouzi"...

V ulicích zněla tříkrálová koleda, krásná povánoční písnička s přáním naděje štěstí, zdraví a pokoje v rodinách v roce, který je teprve na samém začátku. Děti zpívaly a přály a bylo to dojemné. I přes únavu a vlezlé zimní počasí byly úžasné. Skvělí byli i průvodci, na kterých ležela tíha odpovědnosti za pokladničku i ševelení a řádění děti. Většina průvodců byla obtěžkaná i mnoha a mnoha dobrotami a ovocem pro děti, které dostávaly navíc s koledou.

Děkujeme vám

Každoročně se těšíme na výsledek a vždy je potešující, když je zase o něco více oproti předchozímu roku. Sám osobně však vnímám, že Tříkrálová sbírka je nejvíce o laskavosti, radosti a povzbuzení. Jsem vděčný všem, kteří se opět připojili k této tradiční lednové sbírce. Tříkrálová sbírka je o krásných emocích a jsem moc rád, že to tak lidé vnímají. Srdečně děkuji všem dětem i dospělým z obcí, měst i farností, kteří jakkoliv pomohli s realizací sbírky. Děkuji za laskavá přijetí koledníků králů, děkuji za každou písničku, úsměv. Děkuji lidem z obecních úřadů, farností, místním koordinátorům v obcích a městech, rodičům, pedagogům... Sbírka by se nikdy nemohla uskutečnit v takovém rozsahu a v takové krásné, laskavé atmoféře bez jejich ochoty, vstřícnosti, nasazení, energie a zápalu. Děkuji Vám. Děkuji také všem dárcům za dary do pokladniček. Vaše příspěvky jsou pro nás motivací a signálem, že naše práce Vás oslovuje a že ji vnímáte pozitivně.

Mgr. Vojtěch Šůstek, ředitel Oblastní charity Hradec Králové.

Tříkrálová koleda se ukutečníla v obcích a městech: Albrechtice, Babice, Blešno, Bolehošť, Bor, Bříza, Černilov, Černožice, České Meziříčí, Čestice, Číbuz, Čištěves, Divec, Dobřenice, Dohalice, Dolní Přím, Hubíles, Horní Přím, Holohlavy, Hořiněves, Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Chotělice, Chlum, Chudeřice, Jehlice, Jeníkovice, Jílovice, Káranice, Klamoš, Kladruby, Kosice, Kosičky, Králíky, Králova Lhota, Krásnice, Kratonohy, Michnovka, Ledce, Lejšovka, Lhota pod Libčany, Libčany, Lípa, Lipiny, Loučná Hora, Librantice, Libřice, Lišice, Lišičky, Lodín, Lochenice, Lovčice, Lučice, Luková, Lužec nad Cidlinou, Máslojedy, Mlékosrby, Mokrovousy, Mžany, Neděliště, Nechanice, Nepolisy, Nové Město, Nový Bydžov, Nový Přím, Obědovice, Olešnice, Petrovice, Petrovice u Třebechovic pod Orebem, Písek, Praskačka, Probluz, Sedlice, Převýšov, Radostov, Rohenice, Rosnice, Rozběřice, Sadová, Skalice, Skrčice, Skřivany, Sloupno, Smidary, Smiřice, Smržov, Stará Voda, Stěžery, Hřibsko, Stěžírky, Stračov, Střezetice, Světí, Štíty, Třebechovice pod Orebem, Urbanice, Újezd, Vlčkovice, Všestary, Výrava, Vysoká nad Labem, Vysoký Újezd, Zadražany, Želí, Žďár nad Orlicí, Žíželeves, Žižkovec. 

Letošní premiéru měli koledníci v Lípě a Králově Lhotě.

Zapečetěné tříkrálové kasičky byly umístěné i v kostelích Královéhradeckého vikaritátu, a to v Hradci Králové, Černožicích, Číbuzi, Dobřenicích, Dohalicích, Holohlavech, Hlušicích, Hořiněvsi, Chlumci na Cidlinou, Nechanicích, Novém Bydžově, Kratonohách, Lhotě pod Libčany, Libčanech, Lovčicích, Osicích, Praseku, Sendražicích, Třebechovicích pod Orebem, Žíželevsi.

 

Chlumec nad cidlinou -tříkrálová sbírka 2020