Seniorská obálka

Seniorská obálka

Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích. Je určený především pro seniory, a nebo zdravotně postižené, kteří bydlí ve svém domácím prostředí. Funguje na principu I.C.E., neboli „In Case of Emergency, což znamená karta pro případ naléhavé pomoci, v případě nouze.

Případů, kdy osamělého seniora mohou postihnout náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc, přibývá. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná Seniorská obálka, kde záchranáři najdou potřebné informace o zdravotním stavu nebo lécích, které člověk užívá.

Ve spolupráci s  krajskou koordinátorkou projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň jsme Seniorskou obálku přenesli pro Vás i do střediska Charitní pečovatelské služby v Hradci Králové i Třebechovicích pod Orebem. Obálka je šířena mezi stávající i nové klienty Charitní pečovatelské služby.

Od února si Seniorskou obálku můžete vyzvednout v Charitní pečovatelské službě, Na Kropáčce 30/3, 500 03 Hradec Králové a v Charitní pečovatelské službě, Týnišťská 1318, 503 46 Třebechovice pod Orebem a to v úřední hodiny v úterý od 8:00 do 12:00 a ve čtvrtek od 13:00 do 16:00.

  • Seniorská obálka ke stažení zde
  • Návod k vyplnění Seniorské obálky