30 let OCHHK - Denní centrum
10. listopadu 2022 Aktuálně Denní centrum

30 let OCHHK - Denní centrum

Činnost Domu Matky Terezy navázala na původní azylový dům pro muže, který fungoval již od roku 1991. Za dobu jeho existence prošlo jeho branami mnoho různých žen a různých mužů.

Pokud někdo hledá pomoc, žije na ulici,  jeho první zastávkou v budově Domu Matky Terezy je převážně Denní centrum. Pracovníci zařízení jsou připravení poskytnout „první“  pomoc, která je zdarma. Nejčastěji řeší využití sprchy, výběr čistého a suchého ošacení a jídlo. Každý může dostat polévku s chlebem. Důležitá je v těchto chvílích i psychická podpora a další komunikace se sociálními pracovníky, kteří s příchozím řeší možnosti další možnosti pomoci a podpory.

Nepostradatelnou formou pomoci Denního centra je pomoc v terénu. Sociální pracovníci znají místa, kde lidé bez domova žijí a navštěvují je. Nabízí především sociální poradenství, podporu při řešení jejich situace, potravinovou pomoc a základní materiální pomoc, jako jsou deky a oblečení.

Podporu v těžké životní situaci hledávají v Denním centru muži i ženy a vzhledem k tomu, že je přístupné denně téměř po celý den, je právě v této službě nejvyšší denní návštěvnost klientů v rámci celého charitního zařízení pro lidi bez domova.

Budova Domu Matky Terezy, sociálních služeb pro lidi bez domova

Více o Denním centru