Hradecké leženky, jak to s nimi v roce 2021 dopadlo.
31. ledna 2022 Aktuálně Denní centrum

Hradecké leženky, jak to s nimi v roce 2021 dopadlo.

Již v půlce roku 2019 nás zaujal nápad spolupracovníka Marka i v Hradci Králové zavést model Nocleženek, který je šířený Armádou spásy.

Chtěli jsme se a také museli odlišit. Začali jsme vymýšlet název našeho projektu. Přes roztodivné návrhy názvu jako Azylístek, Poukazyl, Azyležka, Azyleženka, Azylka jsme se postupně dopracovali k jednoduchému označení Hradecká leženka. I způsob provedení se chvíli vyvíjel a v závislosti na ceně nakonec zvítězila výroba na 3D tiskárně. Vymysleli jsme pravidla, smlouvy pro spolupráci s distributory, způsob účtování, dojednali konkrétní místa, kde budeme Hradecké leženky nabízet veřejnosti. Toto všechno trvalo 2 roky.

Proč tak dlouho? Museli jsme v Domě Matky Terezy řešit několik vážných, nebo méně vážných covidových období a Hradeckým leženkám jsme se věnovali, když nám to podmínky dovolily. Vše se podařilo na podzim 2021. Nyní už máme konkrétní výstupy. Na dojednaných místech jste vy, lidé kolem nás, v roce 2021 koupili Hradeckých leženek za 18 000Kč, což znamená 450 kusů.

Někteří, jste chtěli přispět i jinak a tak jste nám darovali ještě 5 000 Kč navíc. Některé leženky jste dali přímo lidem bez domova. Vy, kteří jste si nevěděli rady, jste je předali nám a my jsme je rozdali prostřednictvím Not Food Bombs přímo lidem bez domova, kteří je potřebovali.

DĚKUJEME všem, kteří se do společného projektu zapojili, prodejcům na devíti místech v Hradci Králové, Vám lidem kolem nás, kteří jste podle svých možností myšlenku podpořili. Budeme rádi za Vaši další přízeň.

Chystáme se na malé vylepšení projektu pro ty, kteří rádi platí přes QR kód přímo z telefonu. Jen co se oteplí a budeme mít o trochu méně práce, pustíme se do toho a určitě dáme vědět.

Za Dům Matky Terezy Dana Pechová, vedoucí

leženka

Dana Pechová

vedoucí Domu Matky Terezy, sociální služby pro lidi bez domova
Tel.: 495 218 934 E-mail: Z8AkO%993hIkQOQ938Es-Z.cT-M