Poradna pro lidi v tísni slaví 20 let

Poradna pro lidi v tísni slaví 20 let

Poradna pro lidi v tísni nabízí pomoc již od roku 2002. Lidem v nouzi, v těžkých životních situacích, nabízí v rámci sociálně právního poradenství bezplatnou pomoc při řešení dluhové problematiky, rodinného práva, při problémech s bydlením, v oblasti sociálních dávek.

Její pomoc vyhledávají i oběti trestných činů a pozůstalí. V rámci psychologického poradenství poskytuje krizovou intervenci a podpůrnou terapii.  

 „Velice často řešíme vyhrocené a nefungující vztahy v nejbližší rodině a s partnery“ říká vedoucí Poradny Mgr. Zdislava Čepelková. „Lidé přichází s problémy se společným majetkem při rozvodovém řízení, s bydlením. Přou se o děti, bývají bez práce a nezvládají splácet půjčky. Obrací se na nás i v souvislosti se sociálními dávkami. Velký fenomén dnešní doby je zadluženost, dluhy partnera, exekuce, insolvence.“ 

Každá konzultace vyžaduje náročnou a pečlivou přípravu. Zodpovědný přístup poradců Poradny ke klientům je nedílnou součástí jejich každodenní práce. Ve dvacetileté historii činnosti Poradny pro lidi v tísni je na tisíce příběhů a lidských osudů, kterým pracovníci týmu pomohli, poradili, kterým dodali naději a odvahu řešit svoji situaci.

Poradenství Poradny pro lidi v tísni

Více informací o službách Poradny pro lidi v tísni