Léto plné aktivit pro maminky s dětmi z azylového domu Zobrazit fotogalerii
16. října 2020 Aktuálně Domov pro matky

Léto plné aktivit pro maminky s dětmi z azylového domu

V této pošmourné době je třeba zachovat si dobrou náladu a chladnou hlavu. Ohlédnutí za aktivitami, které pro maminky s dětmi uspořádaly pracovnice v azylovém domě během léta, věříme že pohladí a budou zdrojem pozitivní energie a pohody. I přes těžkou životní situaci, které maminky s dětmi život do azylového přivedl, zde prožívají šťatsné chvíle, v bezpečí a laskavém prostředí.

Na začátku prázdnin společně grilovali. Jednalo se o první grilování v roce 2020, které mohlo proběhnout v celkovém počtu matek a dětí Domova pro matky s dětmi, aniž by musely mít na ústech roušky. Společné letní podvečery jsou vždy velmi příjemné. Přináší klid a pohodu, jež si všichni užívají. Navíc letos i s písničkami a kytarovým doprovodem.

Aktivity v azylovém domě Domov pro matky s dětmi

Druhé grilování se uskutečnilo na začátku srpna. Než však nastal chladnější podvečer, mohly děti řádit venku na zahradě, kde pro ně byly nachystané zábavné vodní hrátky.  Aktivity v azylovém domě Domov pro matky s dětmi

Bývá již tradicí, že děti jednu noc v roce prožijí v prostorách Volnočasového klubu Mariánek, kde během celého roku mohou trávit svůj volný čas. Letošní noční dobrodružství se přeneslo děti na pirátskou loď. Děti si večer užily zvesela, radovaly se i z modelu  bojové lodi, který si společně vyrobily.

Radostnou událostí bylo vítězství dcery klientky Domova pro matky s dětmi na MISS ROMA.

Nezapomenutelnou prázdninovou akcí byl 25. srpna celodenní výlet. Klienti Domova pro matky s dětmi vyrazili do Prahy. Nejprve se projeli na parníku, kde poznávali krásy Prahy, poté navštívili ZOO Trója.  

Závěr prázdnin byl pestrý. Nejdříve se maminky i děti zúčastnily akce Rally, kde si mohly vyzkoušet jízdu v závodním autě a účastnit se různých soutěží, účastnily se zážitkového odpoledne v Křesťanském centru Živá řeka a poslední srpnový den zakončily společně opět při grilování s hrami a zpíváním.Aktivity v azylovém domě Domov pro matky s dětmi

Aktivity v azylovém domě Domov pro matky s dětmi