Intervenční centrum  poskytuje pomoc stále, i v nouzovém režimu

Intervenční centrum poskytuje pomoc stále, i v nouzovém režimu

Pracovnice intervenčního centra poskytují pomoc a podporu i v aktuální krizové situaci. Osobní konzultace jsou nahrazeny telefonickými konzultacemi, skype hovory či e-mailem. Komunikace s klientkami je podstatně složitější a psychicky velmi náročná.

Poskytujeme standardně krizovou intervenci, sociálně právní a psychologické poradenství. Jsme k dispozici pro profesní konzultace návazným službám.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT. JSME TADY PRO VÁS I V TĚŽKÝCH ČASECH.

Lze nás kontaktovat ve standardních provozních hodinách na linku 774 591 383 nebo na 774 591 382 případně e-mail:4gGo8f9fYgvhT3dl~nzjGK7%WkvDR6a4Ys. Na případné nepřijaté hovory reagujeme v nejbližší možné době. 

Nejčastější dotazy 


1) Mohu zavolat PČR i v nouzovém stavu , který je nyní v ČR, kvůli násilí ze strany násilné osoby? Samozřejmě. Linka 158 je v provozu nonstop a policisté vykonávají svoji činnost beze změny, včetně výjezdů na místo, kde dochází k domácímu násilí.

2) Může být v nouzovém stavu násilná osoba vykázána ze společně obývané domácnosti? Ano. Všechny zákony ČR zůstávají v platnosti.

3/ Pokud je násilná osoba v karanténě nebo je nakažená virem COVID 19, tak je možné jí ze společné domácnosti vykázat? Ano, i za takových podmínek může policista rozhodnout o vykázání násilné osoby ze společně obývané domácnosti. Pokud je násilná osoba v nakažená virem COVID 19 nebo je v domácí izolaci, policista takovou informaci ověří na krajské hygienické stanici a následně zajistí převoz vykázané osoby na infekční oddělení nemocnice. Pokud je vykázána násilná osoba v nařízené karanténě (např. po návratu ze zahraničí), policista kontaktuje krajský krizový štáb a po poradě s ním zajistí převoz na místo, které je pro také případy vyčleněno v rámci krizového plánu kraje.

4/ Co se stane, když zasahující policista situaci nevyhodnotí jako nutnou k realizaci institutu vykázání? I to se může stát. V takovém případě dle nařízení Policejního prezidia je policista povinen po přiměřenou dobu situaci v domácnost mapovat osobními kontrolami v domácnosti, popř. být v telefonickém kontaktu s osobou ohroženou. Pokud se situace bude opakovat nebo eskalovat (zhoršovat), policista přistoupí k vykázání násilné osoby žijící ve společné domácnosti.

 5) Násilná osoba má místo společné domácnosti uvedeno v potvrzení o pracovní neschopnosti, nepřijde o peníze, když bude vykázání? Vykázaná osoba pouze nahlásí na okresní správě sociálního zabezpečení a u svého ošetřujícího lékaře, který potvrzení o pracovní neschopnosti vydal, změnu místa svého současného pobytu. Důvod uvádět nemusí.

6/ Chci od partnera odejít, ale mám místo společné domácnosti uvedeno v potvrzení o pracovní neschopnosti, nepřijdu o peníze? Určitě ze společné domácnosti odejít můžete, změnu nahlásíte jen telefonicky na okresní správě sociálního zabezpečení a u svého ošetřujícího lékaře, který potvrzení o pracovní neschopnosti vydal.

7/ Mohu se odstěhovat ze společně obývané domácnosti, když je nouzový stav? Ano. Ochod z domácího násilí je krizová situace, na kterou se zákaz zbytečného pohybu a kontaktu nevztahuje.

zdroj IC Kladno

Image 3

Děkujeme za finanční podporu z projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji VI“, financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.