Aktuální situace  -  Služby hradecké Oblastní charity
14. května 2020 Aktuálně OCH HK

Aktuální situace - Služby hradecké Oblastní charity

Oblastní charita Hradec Králové nabízí pomoc ve všech svých střediscích. všechny služby jsou v provozu, s ohledem na bezpečnostní opatření.      

Rekapitulace aktuálních možností pomoci naší hradecké Oblastní charity. 
 
  • Všechny naše sociální a zdravotní služby fungují, vždy s ohledem na bezpečnsotní opatření.  
  • Sociální šatník otevřen - útery a čtvrtek 13 - 17 hodin.

    Od 18.5.2020 je Sociální šatník v obvyklém provozu, s obvyklými provozními hodinami, do odvolání budeme od dárců přebírat pouze pánské praktické ošacení, kterého je nedostatek: sportovní kalhoty, rifle, trička s krátkým i dlouhým rukávem, mikiny, spodní prádlo, bundy, praktické dámské i pánské boty. Ostatních položek máme dostatek a nemůžeme je přijímat z důvodu nedostatečného místa k uskladnění. K 18.5.2020 je znovu zprovozněn zároveň kontejner na darované ošacení.

  • Půjčovna kompenzačních a rehabilitačních pomůcek  funguje s omezením, vždy na základě předběžné telefonní komunikace 773 244 523. V Třebechovicích pod Orebem na tel. čísle 777 611 263.

  • Funguje Potravinová banka Hradec Králové, která nabízí pomoc prostřednictvím OÚ a neziskových organizací. Trvanlivé potraviny dochází, nicméně aktuálně nabízí čerstvé potraviny z programu Mléko do škol - mléko, sýry, margariny. 
 
Pomoc v rámci Charity ČR
 
Uvolnění 400 tis. Kč z krizového fondu Tříkrálové sbírky 
Charita ČR pomáhá i lidem žijícím ve Španělsku a Itálii 
 
 
Kdybyste potřebovali pomoc, radu, s důvěrou se na nás obraťte, ZhoB5YUSYanBZd5%65pJ