První koledníci již vyrazili na Tříkrálovou sbírku
7. ledna 2022 Aktuálně OCH HK

První koledníci již vyrazili na Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová sbírka odstartovala již i na Královéhradecku. Koledníky krále v bílých pláštích bylo možné potkat již v několika obchích a městech regionu.

Již v úterý vyšly skupinky koledníků ze Základní školy Chlumec nad Cidlinou. Ve čtvrtek prošly s koledou Nový Bydžov a obce Skřivany a Nové Město. Centrum Hradce Králové a část Plotišť prošlo letos 23 skupinek, perofériemi města projdou ještě o víkendu 8. - 9. ledna. Nejvíce skupinek koledníků vyrazí v nadcházejícím víkendu. Mžany, Střezetice a Mlékosrby se mohou na koledníky těšit až o víkendu 15. - 16. ledna. Na mnohých místech jsou k dispozici statické kasičky. Stále je možné podpořit sbírku on line na www.trikralovasbirka.cz

Nové Město

V Hradci Králové vyšlo 23 skupinek koledníků již na Tři krále, další hradecké skupiny vyjdou o víkendu. Sbírku však odstarují již v úterý 4. ledna v Chlumci nad Cidlinou čtyři skupinky koledníků, další chlumecké skupinky vychází o víkendu.  Tři králě v týdnu přivítaii i v Novém městě, Novém Bydřově, Nechanicích, Skřivanech.

Tříkrálové kasičky se zapečetily pro obce a města: Albrechtice, Babice, Blešno, Bolehošť, Bor, Bříza, Černilov, České Meziříčí, Čestice, Číbuz, Čištěves, Divec, Dobřenice, Dohalice, Dolní Přím, Hubíles, Horní Přím, Holohlavy, Hořiněves, Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Chotělice, Chlum, Chudeřice, Jehlice, Jeníkovice, Jílovice, Káranice, Klamoš, Kladruby, Kosice, Kosičky, Králíky, Králova Lhota, Krásnice, Kratonohy, Michnovka, Ledce, Lejšovka, Lhota pod Libčany, Libčany, Lípa, Lipiny, Loučná Hora, Librantice, Libřice, Lišice, Lišičky, Lodín, Lochenice, Lovčice, Lučice, Luková, Lužec nad Cidlinou, Máslojedy, Mlékosrby, Mokrovousy, Mžany, Neděliště, Nechanice, Nepolisy, Nové Město, Nový Bydžov, Nový Přím, Obědovice, Olešnice, Petrovice, Petrovice nad Orlicí, Pamětník, Písek, Praskačka, Probluz, Převýšov, Sedlice, Sovětice, Stará Voda, Stěžery, Hřibsko, Stěžírky, Stračov, Střezetice, Světí, Štíty, Třebechovice pod Orebem, Urbanice, Újezd, Vlčkovice, Všestary, Výrava, Vysoká nad Labem, Vysoký Újezd, Zadražany, Želí, Žekovice, Žďár nad Orlicí, Žíželeves. Premiérově se připravuje koledování v obci Želkovice, která patří pod Obecní úřad Hořiněves. Vedení obce Černožice zasílá finanční dar.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 podpoří

Hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny v domácím prostředí, přípravné práce pro výstavbu lůžkového hospice, odborné sociální poradenství v těžkých životních situacích, provozně technické zázemí pro sociální služby a zdravotní péči, dále humanitární projekty v Indii (5 %, např. školní autobus), krizový fond pro pomoc při mimořádné události (3 % např. povodně). Třetina z celkového výtěžku je určena na humanitární pomoc Charity Česká republika a další projekty na pomoc lidem v nouzi.    

Finanční prostředky uplynulé Tříkrálové sbírky 2021 jsme využili na úhradu provozních nákladů potřebných k zajištění fungování Poradny pro lidi v tísni a Poradny Domácí hospicové péče. K úhradě nákladů vynaložených na nákup zdravotnických prostředků pro klienty Domácí hospicové péče a k dokrytí mzdových nákladů personálu Domácí hospicové péče. 

Moc bychom si přáli, aby nový rok odstartoval šťastněji a radostněji. Moc bychom přáli nám všem, aby situace byla příznivá pro jakékoliv aktivity a setkávání, pro klidný a radostný život.