Veřejná sbírka - Požár Kukleny
10. září 2021 Aktuálně OCH HK

Veřejná sbírka - Požár Kukleny

Oblastní charita Hradec Králové vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc rodině z Kuklen, které ničivý požár zasáhnul většinu domu a hospodářských budov. Dárci mohou přispívat na účet: 255 515 348/ 0300, variabilní symbol: 100921, do zprávy pro příjemce lze napsat komentář (požár Kukleny).

Hradec Králové - Několik jednotek hasičů dnes zasahovalo u požáru statku s obytnou části v Zelené ulici v Hradci Králové v městské části Kukleny. Oheň zasáhl celou hospodářskou část, v níž byla ustájena hospodářská zvířata, a rozšířil se na střechu nad obytnou částí. Nikdo nebyl zraněn, zvířata se podařilo včas dostat z hořící stodoly. Škoda je předběžně vyčíslena nejméně na dva miliony korun, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Z místa požáru stoupal z dálky viditelný hustý tmavý kouř.

požár2

Požár byl nahlášen těsně před 10:00 a hasiči jej dostali pod kontrolu v 11:45. Odpoledne dohašovali ohniska, vyvezené uskladněné seno a také rozebírali poškozené střešní konstrukce."Někteří hasiči budou na místě události do ranních hodin, požářiště bude pod dohledem dobrovolných hasičů. Během pátku se na místo vrátí vyšetřovatele hasičů a policistů, aby provedli ohledání požářiště. Příčina požáru se vyšetřuje," řekla dnes odpoledne ČTK Götzová.

Hasiči při zásahu nasadili několik vodních proudů a museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na místo bylo postupně vysláno sedm jednotek hasičů."Požár se ze stodoly rozšířil i na obytnou část, která byla přímo stavebně s ní spojena. Požár zasáhl prakticky celou střechu nad obytnou částí, stodola byla kompletně zničena. Obytné části nebyly požárem zasaženy. Důležité je, že všichni obyvatelé domu jsou v pořádku. Neevidujeme v důsledku požáru žádné uhynulé zvíře," řekla ČTK Götzová.

Hasiči na místo povolali zástupce veterinární správy a také statika, který posoudí stav nejzasaženější hospodářské části.

Zdroj : České noviny

Veřejná sbírka

Oblastní charita Hradec Králové poskytne ve prospěch rodiny z Kuklen veřejnou sbírku ze dne 31. 10. 2012 osvědčenou Krajským úřadem Královéhradeckého kraje dle zák. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách a zařazenou pod účelem poskytnutí humanitární pomoci (nečekané katastrofy, krizové situace) a individuální pomoci sociálně potřebným.

Situace rodiny následkem požáru rodinného domu naplňuje uvedený účel ve všech bodech.

požár Malšovice

ČÍSLO ÚČTU SBÍRKY

  • Dárci mohou přispívat účet:255515348/0300
  • variabilní symbol: 100921, do zprávy pro příjemce lze napsat komentář (požár Kukleny)

DOBA PLATNOSTI SBÍRKY - Veřejná sbírka pro tento účel (pomoc rodině následkem požáru rodinného domu) bude otevřena do 31. 12. 2022