Veřejná sbírka pro rodinu Burdových - požár Malšovice
19. února 2021 Aktuálně OCH HK

Veřejná sbírka pro rodinu Burdových - požár Malšovice

13.2.2021 pro mnohé den jako každý jiný, pro Ivonu s Miloslavem se stal noční můrou, na kterou už nikdy nezapomenou. 
V dopoledních hodinách došlo na jejich rodinném domě v ulici Náhon k ničivému požáru způsobenému zkratem na elektroinstalaci. Štěstím v neštěstí bylo, že v době požáru byli na procházce se psem, ale stát se to uprostřed noci následky jsou fatální. Věříme, že veřejná sbírka, kterou pořádá Oblastní charita Hradec Králové, pomůže rodině Burdových v této těžké životní situaci.

Je to hrozné o tom číst někde ve zprávách, ale nepředstavitelné vidět vše na vlastní oči. Dívat se, jak plameny pohlcují celý váš život, vzpomínky, osobní věci, oblečení, hračky-všechno bez výjimky. I přes rychlý zásah hasičů se nepodařilo zachránit nic. Byl to nejen dům, ale především domov, který společnými silami budovali celý život. Domov, kde vychovali své dcery a kam jezdil vnouček za babičkou a dědou. Ve vteřinách je všechno pryč. Ivona s Miloslavem jsou příliš skromní na to, aby žádali sami o pomoc. Dočasné útočiště našli u rodiny. A právě proto vznikla tato veřejná sbírka, protože co nevzal oheň, vzala voda a dům bude potřeba celý zrenovovat, ne-li strhnout a od základů začít úplně znovu. A je to nad jejich síly.

Veřejná sbírka

Oblastní charita Hradec Králové poskytne ve prospěch manželům Burdovým veřejnou sbírku ze dne 31. 10. 2012 osvědčenou Krajským úřadem Královéhradeckého kraje dle zák. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách a zařazenou pod účelem poskytnutí humanitární pomoci (nečekané katastrofy, krizové situace) a individuální pomoci sociálně potřebným.

Situace rodiny následkem požáru rodinného domu naplňuje uvedený účel ve všech bodech.

požár Malšovice

ČÍSLO ÚČTU SBÍRKY

  • Dárci mohou přispívat účet:255515348/0300
  • variabilní symbol: 130221, do zprávy pro příjemce lze napsat komentář (požár Malšovice)

DOBA PLATNOSTI SBÍRKY - Veřejná sbírka pro tento účel (pomoc rodině následkem požáru rodinného domu) bude otevřena do 31. 12. 2022

Stav účtu k 31. březnu: 172 658 Kč

 

Děkujeme Vám za pomoc.