Benefice mediků Lékařské fakulty Hradec Králové

Benefice mediků Lékařské fakulty Hradec Králové

22. 11. 2021, 19:00 Filharmonie Hradec Králové Benefiční akce, Akce pro dobrovolníky, Akce pro veřejnost

Skupina mediků Lékařské fakulty HK oslovila rodinu Natálky s nabídkou pomoci. Spolupráce se zahájila a zrodil se nápad uspořádat benefiční koncert. Připojujeme příběh statečné princezny.

Vstupenky ZDE

Foto1-1

Příběh Natálky

Natálka se narodila téměř 4 týdny před plánovaným termínem z důvodu předčasného odtoku plodové vody. Porod proběhl bez komplikací. V porodnici prodělala Natálka novorozeneckou žloutenku, ale navíc ji doprovázely třesy horních končetin. Postupem času přestala po motorické stránce stíhat své vrstevníky. Po 1. narozeninách začala Natálka s celkovou rehabilitací. V 18 měsících podstoupila kompletní neurologické vyšetření včetně magnetické rezonance. Tehdy se rodičům život otočil vzhůru nohama. Lékaři diagnostikovali Natálce DMO (dětskou mozkovou obrnu) konkrétně spastickou diparézu.

Příčina tohoto onemocnění je zatím jedna velká neznámá. Pravidelně však dochází na rehabilitace, hipoterapii i na různá neurorehabilitační cvičení. Dnes ve 2,5 letech samostatně nechodí, ale stále je naděje, že jednou to zvládne.

Případný finanční příspěvek by rodina využila na speciální rehabilitační cvičení a další terapie.

Vystoupí 20 mediků, zazní 16 skladeb. Těšit se můžete na klasickou hudbu po jazz, swing a pop.

koncert mediků pro ranou péči